Руслан Марцінків: Допомога від міста фінансово полегшує людям перехід на індивідуальне опалення

Колишні абоненти ТОВ «Станіславська теплоенергетична компанія» («СТЕК») з великого в Івано-Франківську багатоквартирного будинку на вул. Коновальця, 147, який налічує 12 під’їздів і майже 200 помешкань, вже повністю перейшли на індивідуальне опалення. Вони згідно з торішнім рішенням міської ради «Про врегулювання питань теплопостачання у м. Івано-Франківську» за 10 березня одними з перших з-поміж мешканців 38-ми багатоквартирних будинків у районі вулиць Бандери, Коновальця й Сахарова, які раніше отримували тепло від котельні збанкрутілої в 2019 році «СТЕК», від’єдналися від централізованого опалення. Ця котельня на вул. Індустріальній, 34 забезпечувала теплом велику кількість житлових будинків, медичних і навчальних закладів. «Від'єднання житлових будинків від систем централізованого опалення та постачання гарячої води відбувається через закінчення терміну експлуатації та неможливість подальшого використання теплових мереж», – мовилося у згаданому рішенні міськради.

«Проблеми з опаленням від «СТЕК» стали великим викликом для міста. Далі використовувати центральне опалення для помешкань у мікрорайонах, які обслуговувала колишня «СТЕК», вже було неможливо, тому ще на початку 2021 року депутати міськради ухвалили програму поетапного відключення споживачів тепла від котельні на Індустріальній, 34, – роз’яснив ситуацію з опаленням міський голова Руслан Марцінків. – Франківськ перейняв досвід міста Дніпра у переведенні на індивідуальне опалення. Загалом у нашому місті доведеться відключити від центрального опалення більш як сто житлових будинків. За рішенням міської ради власники квартир отримають 50 тисяч гривень на заміну внутрішніх і зовнішніх мереж та встановлення індивідуального опалення. Для міського бюджету то великі видатки, однак це фінансово полегшує мешканцям перехід на індивідуальне опалення. Цього року на сесії затвердили 32 адреси для переходу на індивідуальне опалення. Тож закликаю мешканців, які потрапили в список на перепідключення від котельні на Індустріальній, активно включитись у цю роботу, зайнятися виготовленням документів та отримувати фінансову допомогу від міста для полегшення переходу на індивідуальне опалення».

Успішний будинковий перехід на індивідуальне опалення на вул. Коновальця, 147 має своє просте пояснення. Успішно виконати великий обсяг робіт для переходу на індивідуальне опалення мешканцям вдалося завдяки своїй організованості й вдалому вибору координатора цих робіт. На таку роль вони обрали мешканку цього ж будинку Наталію Дубову, яка зайнялася виготовленням документації та логістикою. «Труднощі з людьми є. Тут не без цього. Але людей треба було просто згуртувати. І вони, слава Богу, прислухалися до мене, й ми всі разом поступово розв’язували наші проблеми», – розповіла уповноважена Наталія Дубова.

Депутат міської ради від цього округу Ігор Корсун від імени мешканців будинку на вул. Коновальця, 147 висловив подяку міському голові Р. Марцінківу за допомогу людям, без якої ця справа, за словами депутата в соціальній мережі, була б неможлива.