Підтримка талановитих учителів і школярів є одним із пріоритетів соціальної політики міської влади Івано-Франківська. Якщо для педагогів досі матеріяльним стимулом були педагогічна премія імені Богдана Ступарика, яку цього року отримало четверо освітян, та запроваджена в березні 2019 року премія міського голови, володарями якої на початку жовтня стали 11 педагогів Івано-Франківської МТГ, то найуспішніші учні закладів загальної середньої, позашкільної та професійно-технічної освіти вже багато років отримують щомісячну стипендію від міської ради. Причому міськрада ще три роки тому вдвоє збільшила кількість стипендіятів – до сорока дітей, а цього року збільшила і розмір щомісячних стипендій із 500 до 1 000 гривень. Гарну мотивацію створено і для особливо обдарованих дітей: цього року на преміювання вісьмох випускників івано-франківських ліцеїв, які під час складання ЗНО досягли максимальних результатів у 200 балів, місто виділило 45 тисяч гривень.
Але попри ці стимули керівництво міста має намір посилити матеріяльну зацікавленість педагогів та учнів у кращому освоєнні знань і з цією метою почало вдосконалювати систему стимулювання. Позаминулого тижня виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради схвалив проєкт положення, згідно з яким преміюватимуть учителів Івано-Франківської міської територіяльної громади, які перемогли у фахових конкурсах чи підготували переможців та призерів учнівських олімпіад і конкурсів.
Проєкт положення передбачає, що вчителі, які здобули перемогу або підготували переможців конкурсів і предметних олімпіад обласного рівня, отримуватимуть премії в розмірі одного посадового окладу; за перемогу у всеукраїнських конкурсах та олімпіадах – два посадові оклади; в міжнародних олімпіадах і конкурсах – три.
За словами директора департаменту освіти та науки ІФМР Ігоря Максимчука, цю новацію запроваджують із метою стимулювання активної участи вчителів у міських, обласних, всеукраїнських, міжнародних конкурсах та підготовки переможців предметних олімпіад. «Претендентами на отримання цієї премії є педагоги, які стали лавреатами другого, третього турів фахових конкурсів на всеукраїнському та міжнародному рівнях; педагоги, учні яких посіли призові місця у четвертому і третьому етапах учнівських предметних олімпіад; педагоги, які посіли призові місця на етапі МАН (Мала академія наук); педагоги – керівники гуртків і тренери, вихованці яких посіли призові місця в обласних, всеукраїнських етапах конкурсів і змагань», – деталізував умови преміювання І. Максимчук.
Також згідно з проєктом положення планується запровадити премії в розмірі 9 тисяч гривень для випускників, які на тестуванні з одного предмета здобули 198 балів, 12 тисяч гривень – за 199 балів і 15 тисяч гривень — за 200 балів.
«Навчальні здобутки педагогів і школярів важливо помічати й підтримувати. Преміюванням за це міська влада робить своєрідне капіталовкладення в освіту, метою якого є підвищення рівня знань молодого покоління. Воно знатиме, що завдяки своїм високим знанням зможе не лише вступити до вищих навчальних закладів, а й заробити немалі гроші. Це є добрим стимулом ліпше навчати дітей і для наших педагогів. Власне, на це й націлене положення про преміювання вчителів Івано-Франківської міської територіяльної громади», – вважає міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.