Якщо понад півтори тисячі цьогорічних випускників івано-франківських шкіл нині визначають своє місце в житті, то гаряча пора для решти багатьох тисяч школярів міста має зовсім інший зміст – як цікаво провести літні канікули, гарно відпочити та набратися свіжих сил. Відповідні міські служби підготували для школярів не лише насичену програму активного відпочинку в місті і в рекреаційних зонах области, а й оздоровлення, адже частина школярів соціально вразливих категорій і влітку перебуває під опікою міської влади.
Традиційно літній відпочинок школярів в Івано-Франківську розпочався 7 червня з пришкільних профільних таборів із денним перебуванням при всіх закладах загальної середньої освіти. До 20 червня по 3-4 години на день діти підсилюватимуть свої знання з профільних предметів. Більшість таких таборів акцент зробила на вивченні іноземних мов – англійської, німецької та польської. Пришкільні мовні табори діятимуть на базі ліцеїв ім. Р. Шухевича, №5, №7, №10, №13, №16, №20, Микитинецького ліцею і Вовчинецької гімназії. А от у Криховецькому ліцеї пришкільний табір обрав своїм профілем спортивний напрям, що теж є дуже правильним рішенням.
Якщо пришкільні профільні табори будуть без гарячого харчування, то два табори його матимуть – це «Гаудеамус» і «Краплинка сонця» при ліцеї №1. У першому з них сотню дітей 7–10-х класів планують навчати іноземної мови. Для вдосконалення навичок спілкування до навчання школярів залучать не лише вчителів англійської мови, а й її носіїв-волонтерів. А в «Краплинці…» навчання буде у більш ігровій формі. Тут відпочиватимуть три сотні дітей 1–4-х класів.
Окрім того, позашкільні заклади – міські центри науково-технічної творчости учнівської молоді та дитячої і юнацької творчості, міська дитяча екологічна станція – в першій половині червня проводитимуть майстер-класи та екскурсії для всіх охочих дітей, а Центр освітніх інновацій – безплатну літню СТЕМ-школу лідерів.
Тим часом близько 180 учнів ліцею імені М. Сабата ще минулої суботи виїхали на п’ять днів у літній табір у Татарові. Ліцей ім. Р. Шухевича теж організовує виїзний табір. Щоправда, такий вид літнього відпочинку дітей не безплатний, а за батьківські чи спонсорські кошти.
Таким же чином діти зможуть і відпочити за кордоном, якщо дозволить епідеміологічна ситуація. На відпочинок у Болгарію планують відправити дітей дві спортивні школи та ліцей ім. М. Сабата.
Ще одним варіантом літнього відпочинку для дітей є стаціонарний табір «Лімниця». Сюди на оздоровлення й відпочинок приїде до 130 дітей. Першу зміну заплановано з 11 червня по 1 липня, другу: 3–26 липня і третю: 6–26 серпня.
Оздоровлення дітей пільгових категорій (сиріт, дітей загиблих або важкопоранених воїнів АТО, вимушених переселенців тощо) та переможців міжнародних, всеукраїнських, обласних і міських фестивалів та конкурсів, всеукраїнських учнівських олімпіад із різних предметів, всеукраїнських та обласних чемпіонатів із різних видів спорту і цього року буде безплатним. Служба у справах дітей, департамент молодіжної політики та спорту ІФМР, департамент соціальної політики, міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді складають списки на безоплатне оздоровлення дітей цих категорій.
За дорученням міського голови Руслана Марцінківа безплатні путівки у «Лімницю» отримають і по 15 дітей з Волновахи та Попасної. Їхній заїзд планують на останню зміну в таборі в серпні.
Також табір «Лімниця» пропонує послуги для тих батьків, які можуть придбати путівки для своїх дітей. Вартість путівки на 21 день становить трохи більше 7 тисяч гривень.
А в липні – серпні заплановано наметові табори ближче до лісів і гір. Діти від 7 років матимуть можливість долучитися до «пластунів». Такі походи франківський «Пласт» організовує вже 10 років і в справі літнього відпочинку має достатній досвід. Наметові табори будуть у богородчанській та яремчанській зонах, а також у Перегінську і Рожнятові.
«Наші діти — це наше майбутнє. Дбаючи про літній відпочинок та оздоровлення дітей, міська влада допомагає молодому поколінню зростати здоровим і розвинутим. Своїм особливим обов’язком вважаємо підтримку дітей соціально вразливих категорій, щоб світлих митей в їхньому житті було більше, аби вони відчували, що не покинуті суспільством один на один зі своїми проблемами», – наголошує міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.