Руслан Марцінків: «Чорна п’ятниця» зі своїм головним завданням справляється. Такі перевірки продовжимо й надалі

Якщо в світі «чорна п’ятниця» (Black Friday) настає лише раз на рік, то в Івано-Франківську «чорну п’ятницю» маємо щотижня. Наші «чорні п’ятниці» стосуються, звичайно, не комерції, а передусім контролю за роботою комунальних служб та управління містом. Так триває з осени 2015 року, коли на виборах у місті перемогла «свободівська» команда Руслана Марцінківа. Отож як виглядають франківські «чорні п’ятниці»?

Кожної календарної п’ятниці досить рано, о годині сьомій, міський голова Руслан Марцінків і керівники міських комунальних служб осідлують не зручні службові машини, а «демократичні» ровери та своїм ходом прямують на визначені вулиці та об’єкти. Там їх оглядають, визначають проблемні місця та радяться про можливості їхнього усунення. Контроль за чистотою в місті, якістю прибирання вулиць є одним із найважливіших завдань «чорних п’ятниць». Недоліків у місті, звичайно, вистачає, тож керівним комунальникам не раз доводилося і червоніти за упущення в роботі чи й отримувати від міського голови «на горіхи» за явні промахи…

Останньої «чорної п’ятниці», 7 серпня, міський голова Р. Марцінків разом із чільниками департаментів, управлінь міської ради та комунальних підприємств відвідав вокзал, мікрорайон «Княгинин» і центр. Насамперед очільник міста хотів упевнитися в тому, що автобуси, які доставляють містян до садово-городніх масивів, курсують згідно з графіком. Років півтора тому під час такого ж п’ятничного рейду з цим були виявили проблеми. Нині ж, як упевнилися міські урядники, 14 рейсів справно курсують, містяни цим маршрутом задоволені.

Також минулої п’ятниці звернули увагу на дорожні розмітки. Якраз день перед тим, після тендерних закупівель, почали наносити розмітку на Набережній, а далі роботи були заплановані у Пасічній, на «Каскаді» та в центрі. Їхній обсяг значний, і тому з цим треба встигнути до свята незалежности України.

А ще такі мобільні «чорні п’ятниці» дають постійну можливість міському голові та чиновникам безпосередньо поспілкуватися з франківцями, почути їхні добрі слова та зауваження і це враховувати в своїй роботі. Цим Р. Марцінків спростовує відомий іронічний вислів, що всяка влада виходить із народу і до нього вже ніколи не повертається. Не дарма очільника Івано-Франківська визнано одним з найвідкритіших міських голів в Україні.

Минулої п’ятниці Р. Марцінків і комунальники спілкувалися з мешканцями будинків на вул. Галицькій, 47-49, де в дворі давно необхідний ремонт. Директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою міської ради Михайло Смушак на це зауважив, що все впирається в можливості міського бюджету. Хоч нині капремонти тривають у 40-ка дворах, але в той же час на подолання пандемії коронавірусу місто цього року вже витратило зі свого бюджету майже 40 млн грн, за які можна було б відремонтувати ще 40 таких проблемних дворів, як на вул. Галицькій, 47-49. Але попри те цей двір міські чиновники взяли собі «на помітку», і, безперечно, не такий аж довгий час, коли й для нього настане час капремонту.

Отож «чорні п’ятниці» є таким собі адміністративним важелем впливу міського голови Івано-Франківська на роботу комунальних служб. Як приклад цього було засідання міськвиконкому 24 травня 2018 року, на якому Р. Марцінків відкрито висловив претензії до структурних підрозділів і сказав, що їм за неефективну роботу потрібно щотижня влаштовувати «чорні п’ятниці».

«Загалом поїздка була дуже корисна, адже мали можливість поспілкуватися з мешканцями, з підприємцями, з людьми золотого віку, які їдуть на дачі, – так прокоментував висліди минулої «чорної п’ятниці» міський голова Р. Марцінків. – Приємно, що вже четвертий рік поспіль продовжуємо традицію «чорної п’ятниці». Головне її завдання – на власні очі побачити реальний стан справ у місті, почути те, що турбує людей, і, відповідно, накреслити усунення недоліків та визначитися з завданнями на найближчий час. Підходимо до справи так, щоб франківці відчували постійну увагу влади до благоустрою мікрорайонів. В принципі, «чорна п’ятниця» зі своїм головним завданням справляється. Такі перевірки продовжимо й надалі».