Майже 34,5 тисячі іванофранківців своїм голосуванням за 130 проєктів визначили 38 цьогорічних переможців цільової програми «Партиципаторне бюджетування (бюджет участи) у місті Івано-Франківську», яку з ініціативи міського голови Руслана Марцінківа міська рада затвердила в 2016 році. Усі проєкти стосуються поліпшення життєвого простору жителів обласного центру Прикарпаття. На це з міського бюджету виділено 5 млн. гривень.
По-новому відбувався і конкурс проєктів. Міська рада цього року вдосконалила положення Програми про бюджет участи, яке було розроблено з широким залученням громадськости. Його головна «родзинка» полягає в тому, що жителі міста, обираючи своїм голосуванням переможців, вперше мали можливість голосувати за два проєкти: великий і малий. До того ж уперше було застосовано і мобільний адміністратор ЦНАПу, тож майже 25,5 тис. іванофранківців проголосували за проєкти через інтернет з допомогою цифрового підпису та мобільного додатку Приват24 (ще понад 9 тисяч голосували особисто в ЦНАПах).
Із 38-ми проєктів вісім належать до категорії великих (до 300 тис. гривень) і 30 — до малих (до 100 тис. грн.). 34 438 цьогорічних голосів за них є рекордною кількістю за чотири роки існування в Івано-Франківську бюджету участи (торік проголосувало 25 515 жителів міста). Усі проєкти стосуються впорядкування або ж поліпшення якости життєвого простору іванофранківців у загальноміському або локальних вимірах. Скажімо, такі великі проєкти, як облаштування відпочинкової зони на міському озері чи створення зеленого лабіринту в парку ім. Т. Шевченка, стосуються життя всього міста. У першому з них в прибережній зоні міського озера очистять ділянку від чагарників і сміття, залишивши багаторічні дерева, і встановлять лавочки, столи і смітники для створення місць відпочинку. Тобто буде збільшено рекреаційний потенціал біля озера. Облаштування зеленого лабіринту в улюбленому місці відпочинку іванофранківців — парку ім. Т. Шевченка, де батьки з маленькими дітками проводять багато часу, є відповіддю на потребу цієї зеленої зони в додаткових атракціях. Зелений лабіринт в екостилі стане хорошою розминкою для малечі, причому це активне дитяче і сімейне дозвілля матиме й інтелектуальний характер.
«Чи не найбільше тішуся тим, що жителі міста дуже активно підтримали цьогорічний бюджет участи, ми навіть не очікували такої активности, — так прокоментував бюджет участи-2019 міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. — Переглядаючи вже в ході голосування подані проєкти, зрозумів, що багато з них може залишитися без фінансування, тож прийняв рішення додати ще один мільйон, довівши бюджет участи, таким чином, до майже 5 мільйонів гривень. Бюджет участи – це школа соціальної активности для іванофранківців, яка допомагає їм зрозуміти, що саме вони можуть змінити свою вулицю, мікрорайон чи й усе місто, що багато що в житті міста залежить і від них. Програма бюджету участи дає можливість ініціативним іванофранківцям зробити свій внесок у розвиток міста і зробити його цікавішим. Дякую всім, хто цього року голосував. Тішуся, що вони готові брати ініціативу в свої руки. А я як міський голова всяко підтримуватиму активних іванофранківців. Причому в бюджеті участи на наступний рік виокремимо кошти і на проєкти для приміських сіл, які планують об'єднуватись з Івано-Франківськом».
Прозорість процесу бюджету участи-2019 була, як і раніше, максимальною: сайт бюджету участи (http://bu.mvk.if.ua/) оприлюднив всю інформацію про кожен запропонований проєкт і голосування за них.