Руслан Марцінків: Без нового обладнання та створення належних умов для праці медиків і лікування пацієнтів то були би лише слова…

І наприкінці 2021 року в івано-франківській медицині сталися чергові оновлення – в дитячій лікарні для найменших пацієнтів запрацювали два оновлені кабінети: функціональної діагностики та кабінет для офтальмолога, невролога і педіатра. А в міській поліклініці №2 відкрито нове реабілітаційне відділення, де зможуть відновлювати здоров’я дорослі після травм та інсультів. Торік міська дитяча клінічна лікарня також отримала сучасний УЗД-апарат та відремонтований УЗД-кабінет, а поліклініка №2 – ФФ кабінет комп’ютерної томографії та ендоскопічний кабінет із новими комп’ютерним томографом і відеоцистоскопом.

Кабінет діагностики в міській дитячій лікарні на капітальний ремонт очікував років зо 30, хоч сюди постійно звертається із захворюваннями чимало пацієнтів, адже на всю поліклініку спірометрію та ЕКГ-діагностику роблять лише в цьому кабінеті. «Ці кабінети уже не витримували викликів сьогодення. Коштом закладу провели повний капітальний ремонт, закупили нові меблі та дооснастили новим обладнанням. І тепер маємо сучасні та зручні кабінети діагностики та для профільних оглядів дітей», – розповіла директорка міської дитячої лікарні Ольга Бойчук.

Окрім того, в лікарні оновили кабінет офтальмолога, лікаря-невролога і педіатра. «Невролог консультує особливу категорію пацієнтів, у яких можуть бути складні діагнози, відповідно потребують належних умов – тиші, не надто яскравого світла. Раніше лікар був змушений проводити огляд в одному кабінеті, де перебувало одночасно кілька дітей. Тому ми вирішили обладнати нове приміщення», – зазначила Ольга Бойчук.

У дитячій лікарні також планують з коштів міжнародного гранту відремонтувати коридор, кабінети і спортзалу на другому поверсі, повідомив міський голова Руслан Марцінків.

Народна депутатка України Оксана Савчук під час огляду оновлених кабінетів дитячої лікарні заявила, що попри непросту ситуацію з фінансуванням медицини з Держбюджету Івано-Франківськ показує позитивний приклад: «Жоден лікувальний заклад у нас не закрився, люди не звільняються, а працюють. І це велика заслуга команди міста».

А відкрите тими ж грудневими днями нове реабілітаційне відділення в міській поліклініці №2, єдине на всю франківську «первинку», дооснастили дороговартісним спеціалізованим обладнанням для відновлення функцій опорно-рухового апарату за 1,5 млн грн. У його числі – і дорогий стельовий підйомник для пацієнтів, які знову вчаться ходити. Він збільшує шанси на повне одужання після інсульту в кілька разів.

До останнього часу пацієнти із проблемами опорно-рухового апарату та нервової системи змушені були звертатися по допомогу в приватні центри та оплачувати таке лікування. Тепер же реабілітація за електронним скеруванням від травматолога чи хірурга лікаря безоплатна. Індивідуальний план реабілітації спеціалісти реабілітаційного відділення складуть з урахуванням стану пацієнта і можливостей самого відділення. Нині в місті налічується близько 800 пацієнтів з хворобами нервової системи та 1 400 – з вадами опорно-рухового апарату, що потребують такої реабілітації.

«У нас є новітня апаратура для відновлення людей із ДЦП, після важких автомобільних аварій, інсультів тощо», – зазначила директорка Центру первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги ІФМР Ольга Савчук.

Наступного року таке саме відділення реабілітації для маленьких пацієнтів планують відкрити і в дитячій поліклініці на вул. Тичини. Для нього вже закуплено медичне обладнання, залишилося зробити ремонт приміщення.

Розвиток медичної галузі є одним із пріоритетів міської влади, крім здійснення в Івано-Франківську кількох дорогих інфраструктурних проєктів, зазначив у звіті перед міською громадою в жовтні минулого року міський голова Р. Марцінків. Міська влада рік у рік фінансує закупівлю діагностичного та лікувального обладнання на десятки мільйонів гривень щорічно і на капітальний ремонт лікарень та поліклінік.

«Без нового обладнання та створення належних умов для праці медиків і лікування пацієнтів то були би лише слова – слова про підтримку медицини з боку міської влади, – наголосив чільник Івано-Франківська Р. Марцінків. – Попри певні фінансові проблеми наше місто крок за кроком прямує до сучасної системи охорони здоров’я. Це вже стало очевидним фактом».