Руслан МАРЦІНКІВ: Амбітний план з’єднання бульварів у Івано-Франківську став реальністю

Один із найважливіших інфраструктурних проєктів в Івано-Франківську — з’єднання Північного і Південного бульварів нарешті вийшов на кінцеву стадію. Майже тиждень тому, 18 червня, з‘єднаними бульварами від вул. П. Мирного до вул. Бельведерської дозволили рух автівок. Цю магістраль на чотири смуги і довжиною 400 метрів було заплановано генпланом як останню ланку в поліпшенні транспортного сполучення з обминанням центру міста між головними івано-франківськими вулицями – Галицькою та Гетьмана Мазепи, а відповідно і між великими мікрорайонами – «Пасічною» та «БАМ».

Нова дорога розвантажить від транспорту інші дотичні вулиці: Довгу, Галицьку, Л. Гузара та ін. Наступного року через з’єднані бульвари проляже нова понад трикілометрова тролейбусна лінія, яка в двох напрямках з’єднає вулиці Галицьку та Мазепи (АС №3). «Це ще один амбітний проєкт, який реалізовують в Івано-Франківську за кошти Європейського банку реконструкції та розвитку. Велику частину робіт уже вдалося виконати», – каже міський голова Руслан Марцінків.

Роботи над упорядкуванням нової дороги, хоч на ній вже відкрито автомобільний рух, ще не завершено. «Тротуари, велодоріжки, верхній шар асфальту, освітлення та озеленення — це ще попереду. А також бульварами проляже нова тролейбусна лінія. Ось так амбітний план з’єднання бульварів у Франківську став реальністю», — сказав Р. Марцінків. Тротуари мають доробити до кінця цього року, а рух громадського транспорту новою дорогою влада обіцяє на наступний рік.

З’єднання Північного і Південного бульварів, очевидно, буде вписано в історію міста як драма тривалістю в кілька десятиліть із багатьма конфліктними ситуаціями. Про з’єднання бульварів почали говорити ще в 60-х роках минулого століття, а потім передбачили генеральним планом у 90-х роках. Але тоді нездоланною перешкодою для цього була дислокована в цьому районі міста військова частина. Проєкт сполучення бульварів розробили в 2006 році. Однак тоді на заваді стали «п'яний базар», автостоянка військової частини та житлові будинки в межах майбутньої дороги, тож про нього надовго забули. 

І лише з приходом до влади в місті 2015 року нової команди на чолі з Русланом Марцінківим цей проєкт повернули до життя. Роботи почалися в 2017 році, з’єднання бульварів планували закінчити в 2018-му разом із капремонтом вул. Тичини. Але через оскарження результатів тендеру в Антимонопольному комітеті, вирішення питань із перенесенням ринку («п’яного базару») і знесенням приватних будинків на місці майбутньої дороги (особливим «каменем спотикання» аж до 2020 року був двоповерховий будинок на вул. Сонячній, 51), а в останні два роки вже перешкоджала пандемія коронавірусу, справа зі з’єднанням бульварів затягнулася на кілька років.

«Отож лише тепер підходимо до завершення цього амбітного та складного проєкту. Не стану перелічувати, скільки труднощів довелося перебороти під час його реалізації. Та головне, що це вже позаду. З'єднання бульварів, як і добудова моста та розвиток комунального транспорту, є стратегічним пріоритетом для Івано-Франківська», — сказав міський голова Р. Марцінків.