Руслан Марцінків: 58 відсотків жителів Франківська високо оцінили роботу мою та нашої команди

За останнє п’ятиріччя Івано-Франківськ незмінно перебуває якщо не на чільних, то на досить високих позиціях за багатьма показниками щодо ставлення жителів міст до органів місцевого самоврядування та якости комунальних послуг у щорічних всеукраїнських муніципальних опитуваннях, які на замовлення Міжнародного республіканського інституту (ІRІ) з 2015 року проводить Соціологічна група «Рейтинг». Не стало винятком і цьогорічне дев’яте муніципальне опитування, результати якого минулого тижня оприлюднили на конференції демократичного врядування в Києві.

16 800 респондентів із 21 обласного центру України, крім тих, що перебувають у тимчасовій окупації, у квітні-травні оцінили свої міста за 19 параметрами, що стосуються якости обслуговування та послуг – роботи владних структур, медичних закладів, транспорту, поліції, чистоти, стану доріг, якости водо-, енерго- та газопостачання, опалення і т. ін., а соціологи на цій підставі визначали найкомфортніші міста за якістю життя. Оскільки великі міста нині перебувають у різних умовах, соціологи розділили рейтинг на три категорії. До першої потрапили вісім західних обласних центрів, в яких безпосередній вплив війни на функціонування міста мінімальний порівняно з іншими обласними центрами; до другої – шість міст із Центральної України включно з Києвом, які періодично потерпають від ворожих атак; до третьої – сім прифронтових міст поблизу зони бойових дій чи кордону з московією, які постійно потерпають від ворожих обстрілів.

Тож за індексом якости обслуговування та послуг Івано-Франківськ є четвертим серед західних міст після Луцька, Хмельницького й Тернополя. А у всеукраїнському вимірі наше місто перше за показником зміни економічного становища сім’ї за останні 12 місяців; третє – за рівнем надання адміністративних послуг, четверте – за якістю транспортної інфраструктури й громадського транспорту та доступністю для людей з інвалідністю, п’яте – за розвитком промисловости, шосте – за рівнем соціального захисту, сьоме – за рівнем якости вищої освіти, восьме – за якістю водопостачання та роботи поліції, дев’яте – за рівнем якости послуг у медичних закладах, десяте – за якістю доріг. Франківці також мають п’ятий показник в Україні за рівнем поінформованости про діяльність місцевої влади.

Якщо діяльність Івано-Франківської міської влади схвалюють загалом 52% жителів міста і не схвалюють загалом 33%, то роботу міського голови Руслана Марцінківа 58% схвалюють і 31% не схвалюють. Вищі за ці показники в Україні мають лише очільники Хмельницького та Харкова.

Автори соціологічного дослідження з’ясували, що найбільша частка тих, хто переконаний, що справи в їхньому місті рухаються у правильному напрямі, мешкає у Вінниці – 73%. Івано-Франківськ за цим показником – восьмий (53%) серед обласних центрів України між Тернополем (55%) і Львовом (52%).

Дуже цікавим і важливим є ще один показник, який стосується корупції. Хоча вона залишається проблемним питанням для українців, більшість громадян у всіх областях (79 – 93%) заявила, що не стикалася з корупцією при отриманні послуг у місті. «Різке зниження кількости тих, хто стикався з корупцією на місцевому рівні, є важливим результатом для України. Це свідчить про роботу, яку провели місцеві органи влади, щоб побороти корупцію та зосередитись на потребах своїх виборців», – зазначив Стівен Нікс, директор IRI в Євразії.

«Вдячний іванофранківцям, які високо оцінили мою роботу та команди, адже 58 відсотків жителів міста про це відгукнулися схвально, – подякував своїм землякам Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків. – Ми серед найкращих міст України. Розумію, що ситуація в країні непроста, і який би міський голова не був, він, на жаль, не може розв’язати ті проблеми, які є загальноукраїнськими. Але все ж є позитив: 90% мешканців гордяться тим, що живуть в Івано-Франківську. У цьому є внесок і міської влади. У результатах останнього муніципального опитування багато позитивних показників. Але маємо і над чим працювати. Такі опитування показують, в якому напрямі містові потрібно далі рухатись і на що владі треба звернути особливу увагу».