Дрони з Франківська б’ють московитів на донецькому напрямку

В останні тижні Івано-Франківськ почав у значно більшій кількості забезпечувати українських фронтовиків безпілотниками, нині вкрай актуальними для ефективної боротьби з російськими окупантами.

Перед Новим роком Івано-Франківська громада в рамках співпраці з Авдіївською міською військовою адміністрацією передала на схід 100 дронів-камікадзе для воїнів 110-ї окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка, які вже майже два роки мужньо тримають позиції під Авдіївкою. Нагадаємо, Івано-Франківськ став містом-побратимом Авдіївки лише місяць тому, і за цей короткий час від франківців на найгарячішу нині ділянку на лінії зіткнення з ворогом загалом уже надійшло близько двох сотень смертельних для московитів «пташок».

Окрім того, 20 FPV-дронів Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків передав для бійців піхотного батальйону на запорізькому напрямку, які звернулися по допомогу до франківців, та перед Новим роком стільки ж особисто відвіз землякам з військової частини 1241 Національної гвардії України, які охороняють північні рубежі нашої держави.

А після Нового року очільник міської громади разом з активістами «Спілки волонтерів Прикарпаття» повіз допомогу – 271 безпілотник і різні потрібні речі захисникам на донецькому напрямку. Це перша поїздка Руслана Марцінківа на передову в 2024 році. Торік він дев’ять разів відвідував земляків, які воюють із московитами на східному та південному напрямках. 250 FPV-дронів, які громада закупила за кошти міського бюджету, 16 – за кошти благодійного фонду «Моє місто Івано-Франківськ» та один великий багатофункціональний квадрокоптер, який виготовили школярі з Центру освітніх інновацій, франківці передали переважно тим військовим частинам, де служать жителі Івано-Франківська та громади, – у 109-й окремий гірсько-штурмовий батальйон 10-ї ОГШБр «Едельвейс», 78-й батальйон 102-ї окремої бригади ТрО, у спецпідрозділ «Омега» НГУ і тактичній групі «Сапсан» 24-ї бригади.

«Дякуємо Івано-Франківській громаді за надану допомогу дронами-камікадзе. Будемо продовжувати нищити ворога всіма наявними силами. Використаємо з найкращими можливостями та бажанням, щоб була Україна й перемога. Слава Україні!» – подякував франківцям фронтовик з позивним «Марко».