Для більшості з нас різдвяні та новорічні свята – це особливий час, коли ми разом із сім’єю та друзями. Це справді родинні празники, які пахнуть ялинкою, мандаринками і смачними стравами. А тим паче цього року, з огляду на епідемічну ситуацію у країні, їх варто зробити ще більш родинними і провести у тісному колі близьких людей… Та хоч як, а кожна господиня захоче пригостити своїх рідних смачними домашніми стравами. Тож аби убезпечити себе від інфекційних захворювань і харчових отруєнь за святковим столом, варто скористатися такими порадами.
Найперше – слід ретельно підійти до закупівлі харчових продуктів для святкового меню. Не купуйте їх завчасно, особливо ті, що швидко псуються. Не запасайтесь і великими партіями харчів, особливо таких, термін придатності до споживання яких короткий.
Вибирайте продукти у спеціалізованих магазинах або на продовольчому ринку. Не купуйте продукти сумнівної якості, «з рук», чи у місцях стихійної торгівлі. А перед придбанням фасованого харчового продукту зверніть увагу на цілісність упаковки, маркування, умови його зберігання та реалізації, а також обов’язково – на термін придатності.
Дотримуйтеся правил зберігання харчів. Неодмінно помістіть у холодильник м’ясо та м’ясні страви, рибу і морепродукти, молочні продукти, салати, кремові кондитерські вироби. При цьому пам’ятайте про правила окремого зберігання та обробки сирих і готових продуктів, а також м’яса й овочів.
Завжди ретельно мийте руки перед початком приготування їжі та при переході від одного технологічного процесу до іншого. Дотримуйтеся технології приготування страв та використовуйте для цього лише доброякісні харчові продукти. Не готуйте заздалегідь. Пам’ятайте, що приготовлені страви не можна зберігати тривалий час. Салати заправляйте безпосередньо перед споживанням, адже вони мають короткий термін придатності – не більше 3 годин.
Для приготування їжі використовуйте лише питну воду гарантованої якості. Свіжі овочі та фрукти перед вживанням ретельно промийте проточною водою. Молоко перед споживанням слід обов’язково кип’ятити, непастеризований сир можна використовувати лише для страв, які піддаються термічній обробці. А м’ясо потрібно добре проварювати та просмажувати, особливо вироби із фаршу.
Не залишайте страви зі святкового столу для споживання на наступні дні.
У разі ж виявлення перших ознак кишкового захворювання (біль у животі, блювання, пронос, підвищення температури тіла, слабкість) одразу звертайтеся до лікувальних закладів!
Тож хай ваші новорічні та різдвяні свята будуть незабутніми, і на заваді вашому щасливому перебуванню в сімейному колі не стане жодне харчове отруєння.