Р. Марцінків: З’єднання бульварів і нова тролейбусна лінія через них матимуть далекосяжні позитивні наслідки для нашого міста

Після зняття останньої перешкоди на з’єднанні Північного та Південного бульварів в Івано-Франківську — купівлі і наступного демонтажу будинку на вулиці Сонячній, 51, який ще місяць тому гальмував дорожні роботи на вузькому проміжку між бульварами, один із найважливіших інфраструктурних проєктів у місті перейшов в стадію завершення.

Днями на тендері на будівництво тролейбусної лінії та нової тягової підстанції в рамках проєкту «Оновлення тролейбусного парку міста Івано-Франківська», який реалізуватимуть за кредитні кошти Європейського банку реконструкції та розвитку, визначили виконавця робіт, який повинен через півтора року здати в експлуатацію нову тролейбусну лінію протяжністю 7 кілометрів. Вона з’єднає вулиці Галицьку та Мазепи (АС №3) через Північний і Південний бульвари.

З’єднання бульварів є амбітним проєктом міської влади Франківська – його обдумували ще в радянські часи. Якщо у 80-ті роки минулого століття нездоланною перешкодою на шляху його реалізації виявилася дислокована тут військова частина, то тепер на заваді стали приватні будинки і т. ін., які довелося викуповувати у власників. Івано-Франківська міська рада пішла на це і протягом останніх чотирьох років планомірно викупила сім будинків. Адже з’єднання бульварів відкриває чимало перспектив для значного поліпшення транспортного сполучення не лише у центрі міста, а й між його великими мікрорайонами – Пасічною і «БАМом».

Уже цього тижня з переможцем тендеру — ТзОВ «Плутон» із Запоріжжя, як повідомили в КП «Електроавтотранс», мають підписати контракт на реалізацію робіт. Переможець за 3 млн євро кредитних коштів ЄБРР виконає весь їх комплекс: прокладе тролейбусну семикілометрову мережу і побудує для неї тягову підстанцію на розі вулиць Гурика-Південний Бульвар.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків зазначив, що спорудження нової тролейбусної лінії – це один із чергових комплексних кроків в оновленні транспортної мережі міста. Попереднім було, як відомо, прокладання тролейбусної лінії до площі Європейської. «Досить довго перепоною для нас було з’єднання бульварів. Нині ці роботи на фінішній прямій. Вже відбувся тендер і на саме будівництво. Після укладання договору та авансового платежу виконавець зможе приступити до будівництва опор. Новий транспортний коридор через Північний і Південний бульвари значною мірою полегшить транспортне сполучення, а нові тролейбусні маршрути впливатимуть на поліпшення екологічної ситуації в місті. Тож з’єднання бульварів і нова тролейбусна лінія через них матимуть далекосяжні позитивні наслідки для Івано-Франківська», – зазначив Р. Марцінків.