Протезування зубів – ефективні методи відновлення втрачених чи пошкоджених зубів

При сильному пошкодженні, поганій естетиці чи повній втраті зубів використовують протези. У разі повної втрати зуба протез кріпиться на зубний імплант. Протезування зубів має велике значення для відновлення функціональності та естетики зубів. 

Відсутність одного чи декількох зубів може призвести до: 

 • розладів травлення через зниження жувальної здатності;
 • змінення прикусу;
 • атрофію кістки;
 • порушення загальної естетики;
 • погіршення загальне самопочуття.

Види протезування зубів

Існує кілька типів протезів, які можуть бути використані в залежності від потреб і стану зубів. Загалом, протези поділяються на знімні та незнімні. Останні набагато кращі. На відміну від знімних протезів, незнімні часто неможливо відрізнити від природних зубів. Ідеальний естетичний вигляд і комфорт - це те, чого знімні протези не можуть забезпечити. Однак знімні протези часто є тимчасовим рішенням при імплантації беззубих щелеп. Вони мають основу, що пристосовується до ясен, а на ній розташовуються замінні зуби.

Незнімні зубні протези поділяються на:

 • Керамічні коронки з оксиду цирконію - відновлюють естетичний вигляд, який відповідає натуральним зубам. Колір протеза однотонний і натуральний. Цирконій біологічно сумісний з організмом людини, тому коронки не викликають алергії та інших побічних реакцій. Коронки використовуються, коли зуби сильно пошкоджені карієсом, великими пломбами або іншими потенційними факторами.
 • Металокерамічні коронки - часто використовуються коли зуби сильно пошкоджені або мають великі пломби.
 • Вініри — тонкі керамічні пластини. Вони використовуються для заміни старих, потемнілих пломб, потемнілих зубів, сколів, проміжків між зубами та створюють естетичний вигляд посмішки. Вініри міцні, залишаються глянцевими і не змінюють колір.
 • Зубні мости, що фіксуються на сусідніх зубах - використовуються, якщо у пацієнта відсутні декілька зубів, їх можна замінити мостоподібними протезами. При цьому здорові зуби шліфуються, на них фіксується протез. Зубні мости також можна прикріпити до імплантатів.

Незнімні протези на імплантатах:

 • Одинарні імпланти - встановлюються при втраті одного зуба.
 • Повне відновлення щелепи незнімними протезами - повне відновлення беззубих щелеп all-on-4 і all-on-6.

Підготовка зубів до протезування

Процес протезування залежить від типу протезу, який буде використовуватись. Однак загалом процес включає такі етапи:

 • Лікар проводить огляд порожнини рота, зубів і ясен, щоб визначити стан тканин та скласти план лікування.
 • Якщо виявлено проблеми з ясенами, такі як запалення або пародонтит, може знадобитися лікування для відновлення здоров'я ясен перед встановленням протезу.
 • Для виготовлення протезу створюється зубний зліпок, який точно відображає форму і положення зубів. Це забезпечує точність та належне виготовлення протезу.
 • Якщо планується встановлення коронок або мостів на існуючі зуби, їх потрібно підготувати. Тоді видаляється частини емалі та формується зубний слід для створення місця для майбутнього протезу.
 • Після підготовки зубів і виготовлення зубного сліда, встановлюється тимчасовий протез, який буде забезпечувати естетику та функцію до готовності остаточного протезу. Коли протез готовий він встановлюється на зуби.

Етапи протезування можуть відрізнятися в залежності від індивідуальних потреб кожного пацієнта і типу протезу, який буде використовуватися. 

Протезування зубів: ціна у Львові

Вартість протезування зубів залежить від декількох факторів. А саме від типу протезу, матеріалів, які використовуються, та кількість зубів, які потребують заміни.

Клініка Soprano Dental House є одним з провідних стоматологій у Львові, яка спеціалізується на протезуванні зубів. Ми гарантуємо професійне обслуговування та використання сучасних та безболісних методів у протезуванні зубів.

Вже на першій консультації лікар проводить детальний огляд стану ротової порожнини та складає план лікування. Загальна вартість протезування фіксується на консультації та не змінюється впродовж лікування. Крім того, якщо потрібно провести додаткові процедури, лікар передбачає їх у плані лікування та включає у загальну вартість. Довірте свою яскраву усмішку професіоналам Soprano Dental House.