Уже стало доброю традицією для письменника, краєзнавця, члена чотирьох Національних спілок: письменників, журналістів, краєзнавців та театрального мистецтва України – Василя БАБІЯ презентувати свої книжки в Івано-Франківському історико-меморіальному музеї Олекси Довбуша. Ось і недавно він завітав до музею одразу з двома своїми творіннями, приуроченими до історичних пам’ятних дат.
Скажімо, з нагоди 250-ліття від дня уродин уповноваженого Ямницької громади Івана Смицнюка, який тричі вирушав до столиці Австро-Угорської імперії з петицією односельців поминатися про волю закріпаченого народу, приурочено історичне оповідання «Посол до Відня», яке вийшло окремою книжкою. Автор не лише подає своє бачення походів до Австрії цього борця за народну волю, а й доповнює його світлинами архітектури столиці Габсбургської імперії, в якій не раз побував.
У заході взяли участь і далекі родичі І. Смицнюка – отець Орест Смицнюк та завідувачка фондів музею Марія Грицьків, які поділились спогадами про захисника прав поневолених краян, розповіли про пам’ятник, споруджений йому громадою села Ямниці далекого 1905-го в умовах революційного піднесення в Галичині, викликаного першою російською революцією, який уцілів, попри дві світові війни, що прокотилися нашим краєм, і досі є окрасою села…
Водночас В. Бабій представив і книжку «Про Володимира Грабовецького. Дещо зі спогадів», видану з нагоди 25-річчя створення вченим істориком музею його земляка – печеніжинця Олекси Довбуша й на обкладинці якої вміщено одне з найулюбленіших фото академіка, на якому він у гуцульських строях із реквізитом опришків – пістолем-пищалем.
У книжці, окрім спогадів про вченого, є і розповідь Любові Лапчук про написану Василем Бабієм у співавторстві з Володимиром Грабовецьким у газеті «Комсомольський прапор» ще 1976 року статтю «Селянський полководець Муха», спогади про «ентузіаста культури» з Нью-Йорка Євгена Паранюка…