Президент України розширив повноваження Національного антикорупційного бюро

Володимир Зеленський доручив МЗС забезпечити Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) можливістю самостійно співпрацювати з міжнародними партнерами у розслідуванні корупційних злочинів. Про це йдеться на офіційному сайті глави держави..

Зеленський послався на закон про НАБУ і Кримінальний процесуальний кодекс, згідно з яким "відомство наділене повноваженнями центрального органу з міжнародного співробітництва в розслідуванні кримінальних проваджень, тобто антикорупціонери можуть безпосередньо спілкуватися з міжнародними партнерами, а не передавати або отримувати запити про допомогу". І між цими структурами, вважає Президент, не має бути посередника, яким до цього часу була Генпрокуратура.

Голова організації Центру протидії корупції Віталій Шабунін зазначив, що за тиждень Зеленський зробив те, що екс-президент Порошенко блокував протягом трьох років. За його словами, право НАБУ отримувати докази від зарубіжних колег безпосередньо, а не тільки через Генпрокуратуру, прямо прописано в законі, а Порошенко останніми роками блокував його реалізацію, не дозволяючи МЗС інформувати відповідні міжнародні інституції. В результаті ГПУ, зауважив Шабунін, не лише всіляко блокувало антикорупційні розслідування, але й фактично попереджало фігурантів справ НАБУ.

У зв'язку з вищевказаним Президент попросив невідкладно повідомити депозитаріїв міжнародних договорів про визнання Україною НАБУ центральним органом у сфері міжнародно-правового співробітництва у кримінальних процесах.