Завершився прем’єрний показ ігрового фільму «Снайпер: Білий Ворон», знятого кінорежисером уродженцем Івано-Франківська Мар’яном Бушаном, який тривав у Литві, Латвії й Естонії. Частину коштів від продажу квитків на нього буде передано на потреби ЗСУ та на підтримку Спілки теле- й кінопродюсерів України.
В основі фільму – реальні події початкового періоду війни, розв'язаної ще 2014 року рашистами проти України на її східних рубежах. У головного героя кінострічки є реальний прототип – Микола Воронін, разом з яким М. Бушан і написав її сценарій. Нині, коли Московія розгорнула тотальну війну в намаганні знищити нашу державу й українську націю, не може не зацікавити глядача історія пацифіста, котрий до 2014-го працював учителем, був глибоко переконаний у хибності будь-яких проявів збройного протистояння між державами. Вони з дружиною врешті навіть вирішили жити якнайдалі від цивілізації й стали екологічними поселенцями – мріяли про тихе спільне майбуття. Проте, зіткнувшись із вчиненими загарбниками неподобствами, головний герой стрічки йде обороняти рідну землю…
Його історія сьогодні «близька багатьом українцям, які вирішили стати на захист своєї Батьківщини і, відкинувши минуле, взяли зброю до рук. Жоден не залишається осторонь. Саме зараз Павло Алдошин, який виконав у фільмі головну роль, Роман Семисал, виконавець ролі комбрига, та Олег Шульга, що теж грає у цьому фільмі, захищають Україну на передовій», – так прокоментували кінематографічну роботу молодого режисера й водночас провели паралель між сюжетом стрічки і воєнними реаліями 2022 року в Державному агентстві України з питань кіно.
Ролі інших персонажів фільму, створеного компанією «UM Group» за підтримки цього агентства, виконують Марина Кошкіна, Андрій Мостренко, Олег Драч, Роман Ясіновський. Оператор – Костянтин Пономарьов, художник-постановник – Максим Німенко, композитор – Надія Одесюк. Продюсер – Артем Денисов.
У Латвії, Литві та Естонії, звідки почався прокат стрічки «Снайпер: Білий Ворон», фахівці від кіномистецтва відзначають її високий професійний рівень з погляду сценарної і режисерської роботи, втілення акторами образів героїв фільму. Завдяки цьому М. Бушан з усією знімальною групою і зміг здійснив свій творчий задум – показати, як трансформується свідомість людини через карколомність подій війни, якої вона зовсім не очікувала.
Голова Організації українських жінок Естонії Лілія Іванченко після перегляду «Снайпера: Білого Ворона» відзначила: «Фільм серйозний, багатогранний у порушуваній проблематиці і разом з тим він захоплює, дивишся його на одному подиху. Скажімо, усіх нас вразили кадри підготовки снайперів, що розкрили перед глядачами тонкощі цієї непростої військової спеціальності. Недарма ж, як ми дізналися, Мар’ян Бушан, коли писав сценарій стрічки, то сам пройшов снайперські курси, аби не помилитися десь у правді деталей. На мій погляд, дуже сильно зіграв роль Білого Ворона Павло Алдошин».
Історик Індрек Ланс, його молоді однодумці вважають кінострічку дуже потрібною глядачам не лише в Україні, а й в інших країнах. На їхню думку, історія її головного героя дає можливість зрозуміти епоху, в якій ми живемо.
Судячи з таких позитивних відгуків жителів країн Балтії про фільм Мар’яна, йому вдалося донести до глядача наш український біль через війну, яку ми вимушені вести з рашистським агресором ще з 2014 року. Звісно, актуальність кінокартини ще більше увиразнилась нині, коли російсько-українська війна з малої переросла у велику.
Отож вітаємо нашого краянина Мар’яна Бушана і всю знімальну групу «Снайпера: Білого Ворона» з мистецьким успіхом, бажаємо кінокартині вдалого прокату за кордоном і з нетерпінням чекаємо її прем’єрного показу в Україні. Гідний мистецький фронт – це теж підмога нашій державі і її героїчним захисникам. Все буде Україна!