Роками раніше це було фантазією: дістати з пральної машини не тільки чисті речі, але й сухі та випрасувані. Проте сучасна техніка, на щастя, вирішує й ці проблеми, чим заощаджує господарям і господиням багато часу. Тож як працює ця технологія, і чи варта вона своєї ціни — розберемося на прикладі моделей Beko.
Як це влаштовано
Насамперед варто зауважити, що підтримують прасування моделі бренду з технологією SteamCure. Це, наприклад, пральна машина Beko WUE6626XBCW завглибшки 44 см, завширшки 60 см та з можливістю вмістити до 6 кг білизни. Ця популярна модель, крім безпосередньо оброблення парою, має також:
- 15 режимів прання;
- можливість дозавантаження;
- керування через Bluetooth тощо.
Сам виробник зазначає, що прання не є найголовнішою функцією.
Що ще може SteamCure
Речі в пралці стають м’ятими зазвичай під час віджимання. Через велику швидкість білизну прибиває до стінок барабана, і з’являються заломи. Тому пральні машини з функцією прасування зменшують оберти під кінець циклу. Другий етап — оброблення парою. Завдяки цьому волокна в тканині стають м’якшими та стягуються. Це дає змогу діставати з барабана речі, які майже не треба прасувати, проте з деякими обмеженнями. По-перше, не всі тканини можна обдавати парою. Вовна й деяка синтетика, яку рекомендують самі виробники прати за низькою температури, можуть «сісти». Тобто зменшитися в розмірах. Другий момент — деякі речі все ж доведеться обробляти праскою, тому що технологія не на 100 % замінить цю техніку.
Навіщо ще потрібне оброблення парою
SteamCure запускається ще на початку циклу прання, щоб розм'якшити деякі застарілі плями. Це діє як експресзамочування, але користувачеві не потрібно все робити самому — необхідне виконає «розумна» техніка. Також на цьому етапі зникають деякі неприємні аромати. Позаяк оброблення парою наприкінці прання, крім прасування, допомагає зробити тканину м’якшою, це корисно для рушників і постільної білизни. Особливо це помітно в спеціальних режимах для них. У деяких моделях Beko також є можливість освіжити одяг, не запускаючи прання. Це актуально, наприклад, після пікніків біля вогнища чи у випадку, якщо речі зберігалися за високої вологості. Інший важливий момент — пара вбиває паразитів. Тому ця технологія чудово підходить для оброблення подушок, де доволі часто заводяться пилові кліщі. А у випадку, якщо в сім’ї в когось раптом з’явилися воші, це — можливість швидко обробити постільну білизну від комах і гнид. Приємне доповнення — пара допомагає очистити барабан пральної машини. Завдяки цьому ви будете впевнені, що всередині не залишиться неприємний запах, а кожен новий цикл пройде ідеально.