«Послухати Слово Господнє…». В Івано-Франківську провели Другий молитовний сніданок Прикарпаття

Минулого тижня в актовій залі Університету ім. Короля Данила майже дві сотні осіб, які представляли різні верстви населення краю та його керівництво різних рівнів, конфесійні згромадження, політичні сили, а також гості з різних регіонів України мали можливість упродовж двох з половиною годин роздумувати про Бога і Його дію в житті під час молитовного сніданку, який в обласному центрі Прикарпаття провели вже вдруге. Благословляючи дійство, архиєпископ і митрополит Івано-Франківський УГКЦ владика Володимир Війтишин наголосив, що: «Ми зібралися послухати Слово Господнє й почути, чого Він хоче від нас...».

Учасників ІІ Молитовного сніданку Прикарпаття вітає струнний ансамбль «Guattro corde».

Організатори заходу, який провадили співголова міжфракційного депутатського об’єднання «Цінності. Гідність. Родина» у Верховній Раді України народна депутатка Оксана Савчук і голова оргкомітету молитовного сніданку Прикарпаття Олег Шеремета, на наш погляд, витримали добру інтригу й не означили до початку зустрічі його основну мету, щоб кожен учасник сам зрозумів, що молитовне єднання з Богом – то потреба не лише кожного християнина, а й основа для належного економічного й соціального розвитку України…

Тим часом передумовою таких колективних дійств, які практикують уже в багатьох країнах християнського світу, є глобальні виклики, які стоять перед міжнародною спільнотою, серед яких – пандемія COVID-19 і пов’язана з нею боротьба за життя та здоров’я хворих, інфікованих коронавірусом, економічна криза, загострення міжрелігійної ворожнечі на Близькому Сході, нестабільна ситуація на сході України, боротьба з корупцією всередині нашого суспільства. Це все спонукає до консолідації зусиль громадськості, активної частини суспільства, щоб ініціювати впровадження духовних і моральних принципів у роботі та житті.

Національні молитовні сніданки тривають у США, Європарламенті, країнах Європейського Союзу та багатьох інших державах. Такі заходи слугують місцем духовного єднання і порозуміння провідних політиків, урядовців, дипломатів, релігійних лідерів нашої планети. В Україні теж уже стало доброю традицією проведення щороку таких духовних дійств. Зокрема ще з 2011 року депутати-християни ініціюють національні молитовні сніданки в Києві, які проходять за участі керівництва держави, парламенту, уряду, народних депутатів України, членів парламентів країн Євросоюзу та США, представників дипломатичних місій, релігійних і громадських організацій, органів місцевого самоврядування... 2016-го розпочали таку практику й на Івано-Франківщині.

Особливість ІІ Молитовного сніданку Прикарпаття в тому, що він мав глибоку духовну мету – навчитися слухати Бога, щоб єднатися в Ньому й жити з Ним.

Редактор відділу соціальних розслідувань та комунікацій з читачами