Помічник сім’ї захисника. Руслан Марцінків: Появі такої послуги завдячуємо самим учасникам бойових дій

В Івано-Франківську посилюють соціальну опіку над родинами військовослужбовців, які беруть участь у війні з московитами. Уже місяць як комунальний заклад «Дім воїна», створений влітку 2023 року для надання соціальних послуг учасникам війни та членам їхніх сімей, реалізує проєкт «Помічник сім’ї захисника». Якщо родині фронтовика потрібна допомога у виконанні дрібних побутових робіт у будинку, скажімо, щоб полагодити водопровідний кран чи замінити електричну розетку й т. ін., то з цим безплатно впорається майстер із «Дому воїна». Ідею запровадження такої послуги для своїх матерів і дружин підказали самі захисники, бо за їх відсутности ремонти побутових несправностей у помешканнях для їхніх рідних є проблемними й до того ж досить дорогі. 

«У нас є певний перелік послуг. До нашого закладу треба просто зателефонувати і розповісти про свої проблеми. Далі наш фахівець домовляється про час і приїжджає до заявника для з’ясування виниклої побутової проблеми. Якщо несправність можливо відремонтувати, то він ремонтує, якщо ж потрібно замінити якусь деталь, тоді люди купують таку запчастину, а наш фахівець безплатно її замінить», – пояснив схему функціонування проєкту «Помічник сім’ї захисника» директор КЗ «Дім воїна» Микола Крошний. 

«В одній квартирі захисника був поламаний змішувач у ванній. Попередньо я приїхав і з’ясував проблему, а коли людина купила новий змішувач, замінив його. У більшості випадків доводиться мати справу з карнизами, кранами й розетками. Ідея хороша, люди дуже дякують за допомогу і кажуть, що це неабияк потрібно. Нині послуги майстра не аж такі дешеві й на них неабиякий попит», – розповів помічник сім’ї захисника майстер Павло Совтус.

«Появі такої послуги завдячуємо самим учасникам бойових дій. У цей час, коли вони воюють, багато матерів і дружин залишилися самі. У будинках чи квартирах завжди є дрібні побутові роботи, які виконують переважно чоловіки, однак жінкам, сини чи чоловіки яких воюють нині на фронті, нема в кого попросити допомоги. Тому в нашому комунальному закладі «Дім воїна» прислухалися до поради фронтовиків і створили бригаду майстрів для надання таких послуг сім’ям захисників. Замінити розетку, полагодити сантехніку, виконати якісь інші елементарні роботи, які не потребують залучення додаткових працівників, – це беруть на себе виконавці проєкту «Помічник сім’ї захисника», – так відізвався про ще одну соціальну ініціативу в громаді Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Скористатися безоплатними послугами майстра-помічника родини захисників можна, зателефонувавши до КЗ «Дім воїна» або написавши на його офіційну сторінку в соцмережі «Фейсбук».

За місяць дії проєкту «Помічник сім’ї захисника» майстри допомогли майже чотирьом десяткам франківських родин військовослужбовців, які нині захищають Україну.