Покупка вживаного авто: як дізнатися реальний пробіг

Якщо ви прийняли рішення придбати вживане авто, рано чи пізно з’явиться необхідність перевірити його реальний пробіг. На жаль, не всі продавці вказують справжні цифри. Є й такі, хто спеціально зменшує пробіг за допомогою різних способів. Щоб не натрапити на таких, слід вивчити методи його перевірки.

Педалі та їх стан

Щоб купити авто в Івано-Франківську і не отримати неприємних сюрпризів у майбутньому, обов'язково ретельно огляньте поверхню педалей. Ця рекомендація може здатися дивною, проте, якщо ви побачите витертий до блиску метал, пробіг автомобіля може перевищувати 100 тисяч кілометрів. Проте якщо ви бачите зовсім нові гумові накладки, це означає, що власник їх тільки замінив.

Стан ковроліну

Особливо ретельно оглядайте ковролін, адже саме з цією частиною машини водій контактує постійно. Те, наскільки сильно зношена поверхня, допоможе вам зрозуміти, як довго автомобілем користуються. Змінюють ковролін не часто, тому що вартість такої заміни висока, а зробити це досить складно.

Які ще моменти говорять про великий пробіг?

Пропозицій на сервісі OLX можна сьогодні знайти чимало. Та перед покупкою будь-яке авто потрібно оглянути. Щоб зрозуміти, який реальний пробіг авто, варто звернути увагу на наступні моменти:

  • кермо — якщо пробіг до 100 тис. кілометрів, потертостей майже не буде, тому звертайте увагу на поверхню оббивки керма;
  • обшивка сидінь — особливо варто оглянути сидіння водія, адже якщо його обшивка сильно витерта, значить, автомобілем давно користуються;
  • пластикові деталі в салоні — надійний спосіб, адже навіть якщо водій дбайливо ставиться до машини, уникнути дотиків до кнопок та дверних ручок неможливо;
  • важелі — така перевірка актуальна в тому випадку, якщо використовується механічна трансмісія, при наявності ознак зносу ручного гальма чи ручки коробки передач варто відмовитися від покупки.

Якщо всі параметри автомобіля вказують на те, що транспортним засобом користувалися недовго, варто зробити ще одну останню перевірку. Вона допоможе бути на всі 100% впевненими, що продавець вказав реальний пробіг. За невелику плату можна звернутися до фахівців (офіційних дилерів). Вони розкажуть про пробіг автомобіля на території України, про правильність проведення ТО та інші особливості. Завдяки цим простим порадам ви зможете швидко купити машину своєї мрії.