Точніше, створило аварійну ситуацію на кільцевих розв’язках при в’їзді та виїзді із селища. Наперед зазначимо, що раніше тут фактично не було аварій. На згадку автора цих рядків приходить лише одна, дворічної давності, коли чоловік, виїжджаючи з об’їзної дороги на головну, порушивши Правила дорожнього руху, не пропустив мікроавтобус, який рухався по ній. На жаль, тоді загинула дитина.
Та з улаштуванням розв’язок ДТП стали траплятися одна за одною. Наприклад, у соцмережах повідомляли, що протягом одного дня серйозно пошкодили свої автомобілі шість водіїв, котрі темної пори доби наїхали на «острівці безпеки», наступного дня в аварію потрапили чотири машини. Зрештою, минулого тижня автор цих рядків, їдучи до Івано-Франківська, став свідком наслідків ще однієї ДТП: розсипані по дорозі камінці з «острівця», погнутий знак про зміну організації руху. Його встановили вже після галасу в соцмережах. Та, як бачимо, це мало що дало. Тож цілком логічно, що проблема стала темою обговорення на сесії Богородчанської селищної ради, котра, до речі, не виступала замовником цих робіт, не була розпорядником коштів і не є стороною договору з виконання робіт.
То хто ж подбав про таке «покращення» для богородчанців? Гроші витрачено з Державного бюджету. Замовник – ДП «Фінінпро» в межах реалізації Державної програми підвищення рівня безпеки (?!) дорожнього руху в Україні. Підрядна організація – ВАТ «Акелік Груп». Подейкували, що це чи якась турецька компанія, чи нею володіють турки.
Роботи закінчилися, а результатом стало те, що «…до селищної ради звертаються власники транспортних засобів, які потрапили у дорожньо-транспортні пригоди із серйозними ушкодженнями транспортних засобів з ризиком для життя та здоров’я водіїв і пасажирів. Причиною є відсутність освітлення транспортних розв’язок, відсутність розмітки, попереджувальних світловідбивних знаків про зміну організації руху та аварійно-небезпечне бордюрне огородження».
Ми процитували звернення, прийняте на другій сесії Богородчанської селищної ради 15 грудня ц. р., на адресу заступника голови ОДА В. Івасюка, начальника Служби автомобільних доріг в області В. Буджака та директора ДП «Фінінпро» О. Тарасюка. Бо ж що виходить? Хтось гроші заробив (так і хочеться вжити слово «відмив», враховуючи результати цих робіт), а місцева влада опинилася перед серйозною проблемою. Отож місцеві депутати і керівництво Богородчан вимагають: «З метою безпеки жителів громади, сусідніх громад та учасників транспортного потоку в межах компетенції вжити вичерпних заходів для безпечної організації руху на цих ділянках, здійснювати постійний контроль за якістю робіт та їх відповідності стандартам безпеки дорожнього руху, за необхідності здійснити корегування проєкту та проведення додаткових робіт». Що з цього вийде – побачимо…