Пісня, підхоплена жайвором. Відому мисткиню Лесю Королик обрали Почесною амбасадоркою обласного центру Прикарпаття

Численних шанувальників мистецьких обдарувань знаної в українській діаспорі і в рідній Вітчизні співачки, диригентки, активної громадської діячки Лесі Королик зібрала в обласній філармонії ім. Іри Маланюк творча імпреза «Тобі, Україно, талант свій несу!» з нагоди ювілею цієї неординарної жінки кипучої енергії і з постійно новими творчими задумами, які вона успішно й реалізовує.

 Леся Королик співає у супроводі ансамблю «Бревіс».

Уродженка Івано-Франківська вже майже чверть століття живе на Апеннінах, але часто буває в Україні зі своїми мистецькими проєктами (останній – I Міжнародний фестиваль-конкурс «Мистецькі промені України», про який писала «Галичина»), покликаними слугувати єднанню українців у всьому світі, зокрема у час московської агресії проти нашої держави.

Зовсім недавно Л. Королик, жительку міста Ґуббіо, голову культурно-просвітницької асоціації «Mist-IlPonte» (Італія), заслужену діячку естрадного мистецтва України, нагородили ще одним титулом – вона стала першою Почесною амбасадоркою Івано-Франківської громади. Відповідне посвідчення на початку імпрези у філармонії вручив їй міський голова Руслан Марцінків. «Відтепер, – мовив він вітаючи ювілянтку, – на ваші плечі лягає ще одна відповідальна громадська місія: популяризувати й зміцнювати позитивний імідж Івано-Франківська за кордоном». А народна депутатка України Оксана Савчук вручила їй відзнаку «Славетні галичани». Адже наша землячка не лише сама заворожує слухачів своїм співом, вона пропагує загалом українську культуру в світі.

Серед тих, хто адресував побажання добра, здоров’я, творчого і громадянського неспокою музикантці, вокалістці і членкині Івано-Франківського міського об’єднання ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка – його голова проректорка ІФНМУ Марія Гуцол і заступник голови цього об’єднання член Національних спілок письменників, журналістів, краєзнавців Іван Гаврилович, котрий прочитав свою поетичну присвяту мисткині «Пісня, яку підхоплює жайвір», Ганна Петренко із Сумської обласної «Просвіти», що приїхала на свято своєї подруги, докторка мистецтвознавства, професорка ПНУ ім. В. Стефаника Ганна Карась, директорка департаменту культури Івано-Франківської міської ради Надія Загурська, голова Всеукраїнського братства ОУН-УПА Богдан Борович, художник і журналіст Ігор Роп’яник, керівниця хореографічного колективу «Барви Прокурави» із цього села на Косівщині Любов Коновалова...

Певна річ, поціновувачі музичного й вокального таланту ювілянтки дякували не лише Л. Королик за її внесок в українське пісенне мистецтво та в «культурну дипломатію» на міжнародному рівні, а й присутній у залі найдорожчій для співачки людині – мамі Ірині Михайлівні за те, що розвивала мистецькі інтереси й виховала разом із чоловіком справжньою українською патріоткою свою дочку, яка закінчила з відзнакою музично-педагогічний факультет тодішнього Івано-Франківського педінституту. Неньку ледь не до сліз зворушила пані Леся, заспівавши передовсім для неї «Пісню про матір» на вірш Степана Пушика, музику Василя Їжака, у якій є такі афористичні рядки: «Нічого не треба, нічого не хочу від світу, Лишень аби мати на білому світі жила». У залі філармонії сидів і чоловік пані Лесі синьйор Альфредо Мореллі, який у всьому підтримує мистецькі починання дружини й з нею приїхав відзначити її ювілей в її рідному місті. Музичним дарунком йому від дружини була італійська народна пісня «Санта Лючія» – її Л. Королик заспівала у супроводі ансамблю народної музики «Бревіс» обласної філармонії, яким керує заслужений артист України Ярослав Бибик. Привітав ювілянтку й глядачів виконаними, як завжди, на високому мистецькому рівні пісенними творами квартет бандуристок «Ґердан» (керівниця – Віолетта Дутчак) ПНУ ім. В. Стефаника.

Власне, того дня ювілянтка втішила всіх, зірвавши щедрі оплески публіки, своїм душевним співом. Також пані Леся разом із відомим музикантом і вокалістом Тарасом Житинським, який вийшов на сцену з гітарою, склали творчий дует, виконавши її улюблену старовинну волинську пісню «В неділю пораненько».

Шанувальники таланту співачки мали нагоду ознайомитися і з виставленими у фоє філармонії для загального огляду картинами художників івано-франківського «Мистецького братства» з персональної колекції пані Л. Королик. Також під час імпрези збирали кошти для завершення будівництва Центру відновного лікування та реабілітації Івано-Франківської ЦМКЛ.