Напередодні ХVIII відкритого обласного дитячого конкурсу-фестивалю української естрадної пісні «Водограй», присвяченого 70-річчю від дня народження Героя України композитора Володимира Івасюка, у селищі Брошневі-Осаді на Рожнятівщині вперше в Україні урочисто відкрили обласну виставку-конкурс творчих робіт учнів дитячих художніх шкіл та шкіл мистецтв «Балада про пісню».
На виставці, відкриття якої благословив отець-декан Брошнів-Осадський і парох місцевого храму Святого Вознесіння Христового УГКЦ Володимир Майка, крім малярської інтерпретації пісенного спадку композитора, також презентували малюнки і світлини, які свого часу створив сам В. Івасюк. Серед організаторів дійства – управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської ОДА і Дитяча школа мистецтв ім. Володимира Івасюка Брошнів-Осадської ОТГ. На виставці у Народному домі було представлено 150 учнівських робіт із 21 дитячої школи мистецтв (ДШМ) та дитячих художніх шкіл області, а найкращі – відзначено дипломами журі.
Тамара ПРИСЯЖНЮК, провідний методист Навчально-методичного центру культури і туризму Прикарпаття:
– В області діє 59 дитячих мистецьких шкіл, з яких 17 – школи мистецтв, 7 –художні школи. До 70-річчя від дня народження світлої пам’яті видатного українського композитора, поета і громадського діяча Володимира Івасюка на базі Брошнів-Осадської ДШМ і було організовано обласну тематична художню виставку «Балада про пісню», на якій учасники представили роботи з усіх мистецьких закладів області. З приємністю відзначу, що Брошнів-Осадська ОТГ в особі її голови Назарія Іваніва приділяє велику увагу розвиткові культури і зокрема селищній ДШМ. Перенесення відкриття виставки з березня на травень невипадкове, адже пов’язане із завершенням великих обсягів ремонтних робіт у Народному домі. Та й не лише це. Завдяки старанням керівництва ОТГ та ДШМ у дитячій школі мистецтв оновили музей Володимира Івасюка, музичну залу, технічні засоби, матеріальну базу закладу тощо. Відкриття художньої виставки стало своєрідним заспівом до ХVIII обласного дитячого конкурсу-фестивалю української естрадної пісні ім. В. Івасюка «Водограй».
…Сказати, що Народний дім у Брошневі-Осаді оновили – то нічого не сказати. Зміни треба побачити. І не лише ззовні. Залу, в якій презентували малярські твори дітей, після ремонту вже можна без перебільшення називати виставковою, тому що її обладнали спеціальним кріпленням для художніх полотен. А ліпнину на стінах і стелі відреставрували так майстерно, що навіть у дзеркалі новенького паркету вона творить мистецьке тло для картин. Та найголовніше: заклад після створення ОТГ змінився не лише завдяки чудовому інтер’єру чи впорядкуванню прибудинкової території, а щонайперше – наповнився іншим змістом. Народний дім разом із Брошнів-Осадською ДШМ стали центром культурного життя об’єднаної громади.
Ірина КУРТАШ, начальник відділу культури, туризму та зовнішніх зв’язків Брошнів-Осадської ОТГ:
– У зв’язку з тим, що Брошнів-Осадську ДШМ названо ім’ям В. Івасюка і у приміщенні закладу є музей видатного композитора, управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації ініціювало відкриття обласної виставки дитячих художніх робіт у рамках ХVIII фестивалю «Водограй» саме на базі нашої дитячої школи мистецтв в оновленому Народному домі. Народний дім у селищі було зведено ще 1960 року, і, можна сказати, відтоді належного капітального ремонту його фойє не проводили. Це зробили тільки недавно з ініціативи Брошнів-Осадського селищного голови ОТГ Назарія Іваніва. Він не лише ініціював і сприяв проведенню ремонтних робіт, а й щодня, образно кажучи, тримав руку на пульсі їх перебігу. З бюджетів різних рівнів для виконання робіт витратили орієнтовно 1,4 млн. грн. Тож відкриття виставки саме в оновленій залі невипадкове. Кожна художня робота присвячена якійсь із пісень Володимира Івасюка – дитяча інтерпретація мовою пензля.
…Катерину Тринчук, директора Брошнів-Осадської ДШМ, можна без перебільшення назвати рушієм і оберегом пам’яті про Володимира Івасюка не лише на Рожнятівщині, а й на Прикарпатті загалом. А організацію проведення на базі дитячої школи мистецтв упродовж майже двох десятків років обласних фестивалів «Водограй», яку вона провадить разом із колективом ДШМ, можна означити подвижництвом у культурі області.
Катерина ТРИНЧУК, директор Брошнів-Осадської ДШМ:
– Відкриття виставки для нас знакове, адже 4 березня ми відзначали 70-річчя від дня народження світлої пам’яті Володимира Івасюка, чиїм ім’ям названо нашу школу мистецтв. І щороку ми проводимо відкритий обласний фестиваль української дитячої естрадної пісні його пам’яті. Деякі матеріали, представлені на виставці, унікальні. Її осердя – роботи учнів художніх шкіл і шкіл мистецтв області. І завдяки нашому куратору – провідному методисту Навчально-методичного центру культури і туризму Прикарпаття Тамарі Присяжнюк, до участі у виставці було залучено всі школи такого профілю області, і кожен заклад одержав відповідне завдання. В. Івасюк написав 107 пісень, тож їхні назви і зміст стали темами художніх дитячих робіт, виконаних під керівництвом учителів. Кожна малярська робота – тематична. Талант від Бога завжди багатогранний. Ті, хто за життя був близько знайомий з В. Івасюком, кажуть, що якби маестро не обрав пісню, то обов’язково став би художником. На виставці представлено його портретні роботи – батька, матері, сестри, а також пейзажні картини та ін. Свого часу для новоствореного музею ці малярські твори нам люб’язно надала родина Володимира Івасюка, яка часто навідувалася до нашої школи мистецтв. Саме сестра Галина з чоловіком Любомиром нам розповіли, що В. Івасюк був не лише композитором, а й художником і фотохудожником. Ось чому деякі його художні твори і фотокартини було представлено на обласній виставці. Про це мало хто знає, тож захід став ще й дуже пізнавальним і для учнів, і для викладачів. І насамкінець процитую: «Яка б нас не гнітила скрута, та виживе наш рідний край, бо в нім цвіте червона рута і грає в горах водограй…»
…Усі, хто взяв участь у відкритті обласної виставки, завдяки старанням організаторів мали змогу подивитися і короткометражний фільм про Володимира Івасюка «Моє життя – обірвана струна».
На наш погляд, урочисте відкриття виставки та її перегляд – це лише частина, зрима, продуманої методичної роботи. Тому що у проведенні цього заходу величезне значення відіграла власне підготовка до виставки, яка ненав’язливо спонукала кожного з учнів оживляти пісенний спадок маестро – перед виконанням малярських робіт слухати пісенні твори В. Івасюка, занурюватися в їхній зміст і обирати близьке до серця.