Петраков привів молодіжну збірну України до перемоги на чемпіонаті світу, але зараз ризикує зруйнувати систему Шевченко

У серпні 2021 року Андрій Шевченко покинув пост головного тренера збірної України після вдалого виступу на чемпіонаті Європи 2020 року: українські футболісти змогли дістатися до 1/4 фіналу, де поступилися збірній Англії.

Місце Шевченка в збірній повинен був зайняти Сергій Ребров, однак той уже підписав контракт з арабським «Аль-Айном», тому посаду виконуючого обов'язки головного тренера зайняв Олександр Петраков. Спеціаліст раніше працював з юнацькимиі молодіжними збірними України, а в 2019 році привів команду U-20 до перемоги на чемпіонаті світу.

Перед Петраковим стоїть досить складне завдання - вивести збірну у фінальнучастина чемпіонату світу, який відбудеться в Катарі в 2022 році. При цьому в п'яти перших матчах (два з них уже під керівництвом Олександра Васильовича) українці п'ять разів зіграли внічию.

Наскільки великі шанси збірної України з новим тренером на успішний результат відбіркового циклу, допоможуть зрозуміти експерти: на сайті Legalbet вас чекає добірка безкоштовних прогнозів від експертів зі світу спорту на всі головні світові ліги і змагання. В тому числі, зрозуміло, і матчі відбіркового циклу чемпіонату світу. Ну а прозора і повна статистика для кожного експерта допомагає відстежити, чия думка найчастіше збігається з реальністю.

Петраков вже один раз подарував незабутні емоції любителям футболу в країні: Польща, 2019 рік, і українські гравці до 20 років, які обіграли у фіналі ЧС корейців з рахунком 3:1. Успіх для українського футболу небувалий - до цього ні молодіжна, ні доросла збірні таких успіхів не досягали.

Тому запрошення Петракова на пост тренера головної збірної після відходу Шевченка і відмови Реброва виглядає цілком доречним, однак Олександр в статусі в.о. проявляє себе поки скоріше негативно: нічия зі збірною Казахстану, при всій повазі до її футболістів, говорить сама за себе.

Але головна причина невдоволення фанатів то, що найяскравіша зірка команди Руслан Малиновський при тренері зіграв трохи більше ніж півгодини в двох матчах, а на найважливіші в турнірному плані жовтневі ігри відбіркового циклу футболіст «Аталанти» і зовсім не викликаний. За словами Петракова, Малиновський не підходить під його тактичну схему.

Через це рішення Петраков уславився негнучким тренером, який не вміє адаптуватися під тих гравців, які є в обоймі, а це найважливіший скілл для «керманича» збірної, адже на відміну від клубного футболу трансфери тут неприйнятні. Не можна не відзначити, що Малиновський був одним із системоутворюючих гравців збірної України при Шевченко, яка на рівних рубилась з Нідерландами на чемпіонаті Європи, а у відбірковому циклі до нього і зовсім випередила португальців. Чи ризикує збірна України втратити все, що так довго будував Шевченко через відсутність гнучкості Петракова? Цілком можливо, але будемо сподіватися на зворотне.