У п’ятницю в Городенці вперше відбувся футбольний турнір імені Народного Героя України Степана Стефурака серед шкіл району, який став ще одним заходом вшанування його світлої пам’яті. Головний організатор турніру – ГО «Івано-Франківська обласна спілка членів сімей загиблих, померлих та безвісти зниклих в зоні АТО» на чолі з її керівником Степаном Чомком, яка проводить такі турніри з різних видів спорту в області, вшановуючи в такий спосіб полеглих воїнів сучасності за свободу і незалежність України.
У турнірі взяли участь футбольні колективи шести шкіл району, а перемогла перспективна команда сільської школи Чортівця. На захід завітала родина Степана Стефурака: мама Руслана, учасник АТО батько Степан, який відвоював чотири роки на фронті, рідні брати Іван і Євген з дружиною, фронтові побратими Стефурака з ДУК «Правий сектор», представники районної влади. Особливо зворушливо було спостерігати, як разом зі Степаном Чомком батьки і брат Героя України вручали переможцям кубки й медалі турніру.
Друг «Поет» пригадав окремі епізоди, пов’язані зі Степаном ще з Майдану в Києві. З початком російсько-української війни Степан Стефурак мав намір вступити до добровольчого батальйону «Київська Русь», де був його рідний брат Василь, але брат не дозволив, бо Степан був ще дуже молодий. Згодом впертий Степан опинився в числі добровольців «Правого сектору» – спершу у готелі «Дніпро», з якого вони виїхали на військову базу «Десну», де їх три місяці вишколювали. А звідтіля він у числі перших виїхав на фронт… Побратими вкотре згадували його непересічний талант, його вірші й пісні. А я згадав, як військовий капелан «Грім» розповідав про благодатну силу впливу творчості молодого Степана, коли він після бою побратимів брав до рук гітару, і його спів з музикою мовби забирали на себе важку втому бійців… На жаль, наразі не можуть віднайти його зошит з віршами й текстами, куди він записував свої поетичні твори й думки і в якому робив нотатки, як і його гітару…
Районний турнір з футболу пам’яті Народного Героя України Степана Стефурака зібрав шість команд: дві з Городенки, які представляли ЗШ №1 і ЗШ №2, шкільні команди Чортівця, Глушкова, Ясенева і Чернятина. Глушківська команда (вчитель фізкультури Володимир Тосин) у боротьбі за третє місце перемогла Городенківську ЗШ №1 (вчитель фізкультури Василь Савчук) з рахунком 1:0. А в боротьбі за перше місце команда Чортівця (вчитель фізкультури Ярослав Калин) перемогла команду Городенківської ЗШ №2 (вчитель фізкультури Ігор Білик) з розгромним рахунком 5:2. Особливо відзначимо, що шкільна футбольна команда Чортівця останніми роками прогресує і показує на рівні району успішну результативну гру. Два роки поспіль вона вигравала кубок з футболу Косівського і Коломийського владики Юліана. А тепер знову виступатимуть у фіналі – уже третій рік. Тож побажаймо молодим чемпіонам успіху!
Нагадаємо, що до організації турніру долучилися ГО «Родини полеглих», які виготовили головний кубок й медалі, ще на два кубки виділила кошти Городенківська районна спілка АТО, а Городенківська райдержадміністрація вручила футбольні м’ячі для шкільних команд.
На жаль, не змогла взяти участь у турнірі команда школи Топорівців, в якій навчався Степан. Як розповіли кореспондентові тренери, вчителя фізкультури цього села, до речі, як і усіх вчителів фізкультури, повідомили про турнір за день до його початку. Але відповідних супроводжувальних документів з району йому не надали, що суперечить шкільному процесу. Очевидно, також враховували віддаленість шкіл від райцентру і розрахунок команд на свої сили, оскільки команди добирались власним коштом. Наприклад, Ярослав Калин возить своїх вихованців власним транспортом, а команди шкіл, які взяли участь у турнірі, – із сіл неподалік Городенки. В цьому контексті вельми слушним було запитання голови Тлумацької районної спілки родин полеглих воїнів АТО Михайла Козака: «Мама Стефурака сама приїхала чи її, може, привезла влада?» Тут зазначимо, що і мама, і наймолодший син, і батько приїхали самі і так само й поїхали…
Традиція вшанування полеглих захисників Вітчизни у формі спортивних змагань має на меті формування громадянської позиції і виховання майбутніх патріотів з числа дітей і молоді. Втім, не менш важливі і популяризація та пропаганда здорового способу життя, залучення молодого покоління до регулярних занять фізичною культурою та спортом.
Власне тому фронтові побратими з ДУК «ПС», ГО «Івано-Франківська обласна спілка членів сімей загиблих, померлих та безвісти зниклих в зоні АТО», ГО «Об’єднання учасників бойових дій, добровольців, волонтерів та інвалідів «Легіон Галичина» звернулися з пропозицією до районної влади внести футбольний турнір пам’яті Народного Героя України Степана Стефурака до переліку спортивних заходів, які проводять на районному рівні з відповідним забезпеченням і кошторисом. А належний документ громадських організацій до влади незабаром буде подано.