Олег Сенцов: “Сором за президента і гордість за добровольця…”

Нещодавно Президент Володимир Зеленський побував у Золотому Луганської області, де заплановано розведення військ, і поспілкувався там із ветеранами АТО та жителями містечка. Їхав він туди з метою дізнатися думку місцевих щодо ситуації, яка склалася, а також, чи ця думка співпадає із тими вимогами, що звучали на акціях протесту в Києві під гаслом "Ні капітуляції".

Військові довго розмовляли з главою держави. Вони заявили, що виступають проти розведення військ, пояснивши таке рішення побоюванням, що це може призвести до втілення на Донбасі сценарію Чечні чи Абхазії. Словесна перепалка добровольців із Президентом відбулася через незаконне зберігання зброї. А от більшість місцевих жителів, навпаки, висловилася за розведення військ, адже сподівається, що, можливо, саме так можна досягти примирення сторін.

У штабі операції Об'єднаних сил заявили, що люди, з якими спілкувався в суботу в Золотому В. Зеленський, не є військовими ЗСУ, тому не мають права перебувати в Золотому зі зброєю. А помічник глави держави Андрій Єрмак заявив, що "вони там не потрібні". Про це йдеться в повідомленні штабу на сторінці у "Фейсбук". "Ці люди перебували в приватному будинку і представилися добровольцями. Проте вони не є представниками силових відомств або Збройних Сил України, уповноважених перебувати і діяти в районі проведення операції Об'єднаних сил", - йдеться в повідомленні. У штабі нагадали, що категорії людей, які можуть перебувати в районі ООС зі зброєю, визначені в Законі України "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях". А люди, які спілкувалися з Президентом, не належать до жодної з цих категорій, і перебувають в Золотому зі зброєю нелегально, порушуючи зазначений Закон про ООС, чому надається належна правова оцінка, - заявили в штабі.

Лідер партії "Національний корпус" Андрій Білецький звернувся до Президента України Володимира Зеленського із закликом не намагатися вигнати із Золотого ветеранів, які виступають проти розведення військ, адже мають на це право, здобуте своєю кров'ю. Адже вони втримали ці території ціною свого життя і будуть надалі їх захищати. Він застерігає, що у разі відведення військ туди приїде ще більше добровольців і не віддадуть територію ворогові.

З приводу діалогу Президента із ветеранами висловився і український кінорежисер Олег Сенцов, якого у вересні цього року звільнили з російського полону. Він так прокоментував емоційну розмову Володимира Зеленського з добровольцями у Золотому: "Переглянув вчорашнє гучне відео стендапа з серії #янелох. В результаті: сором за президента і гордість за добровольця. Не пишу про військових, бо не відчуваю на це морального права, оскільки не був на війні. Хочеться лише сказати їм спасибі, за те, що у нас все ще є своя країна".

Повне відео скандальної розмови Зеленського з добровольцями у Золотому.

Кореспондент