«Для нас найголовніше – це те, що попри всі зусилля путіна Україна вистояла впродовж майже трьох років війни. Але ситуація тепер стала складною…» – читайте про це в інтерв’ю редакторки відділу політичної інформації нашої редакції Оксани Процюк із провідним українським політологом – професором політології Національного університету «Києво-Могилянська академія», науковим радником Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва Олексієм Гаранем.
У матеріалі під заголовком «Пастки й можливості. Олексій Гарань: Трамп може вдарити кулаком по столу під час розмови з путіним» проведено політичні підсумки 2024 року для України в контексті оборони держави від російської агресії, подано огляд геополітичної ситуації, пов’язаної з великою війною на наших землях, на нинішній момент.
Чого нам очікувати від появи на міжнародному подіумі в ролі президента США такої суперечливої постаті, як Дональд Трамп? Що чекає на Україну 2025-го? Відповіді на ці й інші насущні запитання українців – у названій публікації.
Видання також подає під рубрикою «Громадські маніфести» звернення до українського суспільства відомої Ініціативної групи «Першого грудня». Текст, поданий під заголовком «Означити цінності у часі війни: назріла потреба перезавантаження Української держави», автором якого виступає знаний громадський діяч Мирослав Маринович, закликає нас «звірити годинники» в тому, яке майбутнє України належить закладати вже сьогодні в геополітичному й національному аспектах.
У матеріалі «Шкільний батальйон» тримає стрій» редактор відділу соціальних розслідувань газети Ігор Лазоришин розповідає про те, як на тлі спаду волонтерського руху в Україні загалом волонтери із Брошнева-Осади не зменшують своєї активності в підтримці захисників України, а також просять усіх охочих допомагати їм у цьому, а недоброзичливцям рекомендують не перешкоджати.
Журналіст Іван Гаврилович запропонував читачам «Галичини» розлогу розмову з харизматичною особистістю – художником і водночас генерал-хорунжим Українського козацтва, 92-річним Геннадієм Гриценком з Івано-Франківська, котрий 60 років проводить астрономічні дослідження. З цього інтерв’ю читачі довідаються чимало цікавого й корисного з космології Давнього Єгипту й паралельних до неї вірувань і традицій карпатських горян – такого, що стосується буття людини в контексті природних циклів Землі та законів Всесвіту.
Газета друкує й закінчення довгочасного редакційного проєкту «Нездоланна неминучість», зокрема його останнього розділу з промовистою назвою «Безталання українських-«іскандерів», або Чому «Грім-2» так і не вдарив…», в якому, серед іншого, критично розглянуто й імітації нинішнього владного Олімпу України на тему відродження ракетного потенціалу нашої держави, підірваного протягом 2019–2020 рр.
А принагідно
Анонс номера «Галичини» за 16 січня
«…Воюють технології та мізки, а вже потім вступають в силу тіла. «Душу й тіло ми положим» – це одне питання, а було б дуже добре, аби ми всі розуміли, що класти чи не класти душу і тіло мають вирішувати люди з високим інтелектом. І, можливо, якщо вкласти інтелект, не доведеться класти «душу і тіло» – про це йдеться в інтерв’ю редакторки відділу освіти й культури Ольги Мончук із поетом та просвітянином Богданом Томенчуком із нагоди його «енної» річниці під заголовком «Знакові слова від «А» до «Я». Богдан Томенчук: Якщо ти в чужому світі нехтуєш своєю мовою, то світ буде нехтувати тобою».
«…З хлопцями на протезах, які приходили до нас у танцювальні зали, фахово працювали наші викладачі-хореографи. А партнерками для них стали студентки коледжу спеціальності «хореографія». Основною метою проєкту було показати нашим захисникам небайдужість, готовність бути поруч із ними, бажання повернути до цивільної спільноти недавніх фронтовиків» – про роль культури загалом і мистецтва зокрема поведуть розмову на сторінках газети журналіст Ігор Лазоришин та докторка філософії, завідувачка відділення культурно-мистецької освіти Калуського фахового коледжу культури і мистецтв Іванна Свирид у публікації «Культура як фронт. Іванна Свирид: Після перемоги кожен із нас на своєму місці, у щоденній праці має стати центром відновлення України…».