Огляд газети «Галичина» за 16 січня

Відкриває випуск інтерв’ю журналістки Оксани Процюк з головою Калуської громади Андрієм Найдою під заголовком «Виклики й акценти. Андрій Найда: Допомога ЗСУ – головний і незмінний пріоритет Калуської ТГ». В матеріалі йдеться про особливості життя громади торік, зокрема про співробітництво з іноземними партнерами, в результаті якого вдалося залучити допомогу громаді на 11 мільйонів гривень, про налагодження співпраці з чотирма закордонними містами, котрі стали побратимами Калуша, про індустріальні парки на теренах міста, про те, як вдається нарощувати підтримку Сил оборони України, про загрози, які доводиться долати, й інші миттєвості у повсякденні калуської спільноти...

«Культура як фронт» – під таким заголовком видання подає розмову журналіста Ігоря Лазоришина з докторкою філософії, завідувачкою відділення культурно-мистецької освіти Калуського фахового коледжу культури і мистецтв Іванною Свирид – рушійкою розмаїтих заходів як в освітньому закладі, так і за його межами на підтримку ЗСУ. Гостя часопису розповідає й зокрема про те, як викладачам і студентам коледжу вдається засобами хореографії сприяти реабілітації покалічених війною фронтовиків, які вчаться жити на протезах.

«Молодість не вічна, зрілість скінченна, а все, що після, треба заслужити в Бога» – таким афоризмом від поета, математика й освітянина Богдана Томенчука відкривається діалог між ним і журналісткою Ольгою Мончук з нагоди ювілею депутата обласної ради, відомого громадського діяча, автора культової поетичної збірки «Вишийте, мамо, бронежилет», авторські презентації якої в кількох десятках міст України допомогли зібрати на допомогу українським захисникам понад півмільйона гривень. «Ювілейно»-підсумкові роздуми-узагальнення Б. Томенчука, означені як «Знакові слова від «А» до «Я», що водночас стосуються й багатьох моментів української сучасності, як завше, – свіжі, оригінальні й нерідко несподівані.

До уваги читачів «Галичини» також розповідь журналіста Михайла Посічанського про буденні й небуденні справи Івано-Франківської міської організації Всеукраїнського товариства ім. Т. Шевченка «Просвіта», яку йменують флагманом просвітянства на Прикарпатті, про її діяльність на кристалізацію й утвердження національної ідеї.

Не залишить нікого байдужим і короткий огляд фільму «Потяг у 31 грудня» з категорії «Cinema по-українськи». В інформаційному просторі надибуємо чимало неоднозначних суджень про цю нову роботу вітчизняного кінематографа. У цьому номері газети журналістка Ольга Мончук пропонує свою оцінку твору. А про дещо інше його бачення читайте в наступному числі «Галичини».

Отож принагідно

Анонс випуску газети за 23 січня

«Про яку дипломатію лукавить Ентоні Блінкен (справжнє прізвище БлінкІн, яке його єврейські предки змінили на БлінкЕн) перед війною 24 лютого 2022 року?! Тодішній міністр закордонних справ Дмитро Кулеба нічого не повідомляв про дипломатичні кроки США чи України. Це тепер, уже після звільнення з посади, він розповідає про свою професійну діяльність, водночас мандруючи курортами Закарпаття та Львівщини з новою пасією і готуючи рагу з бичачих хвостів, чим вони обоє хизуються у соцмережах…» – читайте про таке й інше з українського сьогодення в публіцистичній аналітиці відомої журналістки-розслідувачки Оксани Ровенчак під заголовком «Щоб не збочити ні вліво, ні вправо…».

Часопис опублікує також першу частину матеріалу «Бути пан’європейським синтезом», в якому йдеться про те, яким насправді є руський світ (корені якого – в Київській Русі й українському Середньовіччі) на противагу тому «русскаму міру», який московити нині нав’язують усьому світові і який є лише «мірам рассєян»…

Головний редактор газети "Галичина"