Огляд “Галичини” за 5 листопада

В останні дні жовтня судді Конституційного Суду України, немаленькі зарплати яким оплачуємо ми гуртом, підклали українцям і державі, образно кажучи, “свиню” – прийняли скандальне рішення про визнання неконституційними низки положень Закону України “Про запобігання корупції” та кримінальну відповідальність за свідоме декларування недостовірної інформації. Не забарилася реакція Заходу, зреагував Президент, зреагував народ. Про скандальну ситуацію навколо Конституційного Суду читайте в матеріалі журналіста Олега Баска “Конституційна криза, або Феміда надто легкої поведінки”.

Невблаганний плин часу віддаляє нас від тих подій, які три десятиліття тому кардинально змінили хід світової історії, привели до безславного розпаду комуно-московської імперії, збудованої на крові мільйонів її громадян, та появи на політичній мапі світу незалежної Української держави. Поволі відходять у засвіти люди, що тією чи іншою мірою спричинилися до цього. Тому Роман Гладиш, теж один із учасників тих подій, поставив собі за мету закарбувати на папері розповіді людей, які 30 років тому виборювали нашу незалежність. Сьогодні – розмова з Володимиром Вовчуком - “Пробудження”.

У Заланові на Рогатинщині вже 20 років існує Історичний музей, ініціатором і засновником якого є журналіст і краєзнавець Мирон Мельник. Музей багатий на реліквії, проте бідний на увагу влади. Він як пасербиця, робить висновок Ігор Лаоришин у статті “Скарбівня без…метрики”.

Село Крихівці Івано-Франківської міськради тепер має свою власну написану й видану історію. Книжку-літопис “Крехівці/Крихівці: коріння, що воскрешає, оживляє, творить”, написану подружжям істориків – Любов’ю Соловкою та Олегом Жерноклєєвим, аналізує Іван Гаврилович у матеріалі “Старше від міста…”

Через пандемію COVID-19 наша медицина сьогодні наче перебуває на передовій. Про епідемситуацію в області, досвід у боротьбі з інфекцією, характерні помилки лікарів “первинки” розмовляв із головним санітарним лікарем області, генеральним директором обласного лабораторного центру Мінохорони здоров’я Русланом Савчуком Василь Мороз. Читайте: “Заради громадського здоров’я”.

Нині в суспільстві активно обговорюють питання легалізації медичного канабісу. Його навіть винесли на так зване президентське опитування під час виборів 25 жовтня. То що ж таке конопля – добро чи зло, ліки чи отрута? – розбиралася Оксана Федоляк у матеріалі “Насіяла конопель…”

“Галичина” продовжує публікувати фронтові бувальщини нашого постійного автора Ігора Козловського зі США. Читайте: “Колишній полонений”.

Новини культури, спорту, політики – теж на сторінках свіжого номера газети.