Огляд “Галичини” за 17 грудня

І з наступного року припинять зарахування до місцевих бюджетів частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального. Внаслідок такого рішення громади втратять 7,5 млрд гривень, громади області - 200 млн грн. «Чи виживуть громади» - ставить запитання і шукає відповіді журналістка Оксана Процюк.

Тему «карантинних інтриг» продовжує Василь Мороз. Після тижневих роздумів над «бути чи не бути, а якщо так, то відколи й доки», уряд нарешті визначився: запровадить посилені обмеження з 8 по 24 січня 2021-го, але й це ще не остаточний варіант нашого найближчого майбутнього…

Одному із провідних вишів Івано-Франківська – національному медичному університетові – 75. А 35 років свого життя віддав навчальному закладові Микола Рожко, професор, ректор ІФНМУ. Думками про свій шлях у науковий світ, розважаннями про власний час ділиться він із читачами «Галичини». А ще відкриває таємниці успішного менеджера і науковця, розповідає про досягнення і перспективи очолюваного ним навчального закладу. Читайте: «Ювілеї і виклики ІФНМУ».

«Літопис незалежності» продовжує Роман Гладиш. У рамках проєкту він цього разу розмовляє з Миколою Гуком, одним із засновників Українського християнсько-демократичного фронту. «Ідеали, які не стали дороговказом» - ось його матеріал.

«Треті Грабовецькі історичні читання» відбулися днями в Івано-Франківську. Серце цього видатного українського історика перестало битися 5 років тому. Отож читаннями вшанували його пам’ять. Про Володимира Грабовецького як людину, науковця, педагога йдеться в матеріалі Івана Гавриловича «Непроминальність уроків Володимира Грабовецького».

Як змінить Державний стандарт базової середньої освіти , затверджений урядом, навчання у 5-9 класах? Із цим запитанням звернулася до проректорки Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти

Любові Шелемей журналістка Ольга Мончук. Відповіді знайдете у статті «Зміни крокують і в середні класи».

Шанувальникам літератури пропонуємо нові прозові мініатюри поетеси Неоніли Стефурак – «Есеї-14».

Новини політики, спорту, культури і ще багато цікавої різнопланової інформації почерпнете ви зі сторінок свіжого номера «Галичини».