Днями Президент України Володимир Зеленський своїм указом від 28 травня скасував рішення свого попередника Петра Порошенка про позбавлення колишнього глави Грузії, екс-губернатора Одеської області Міхеїла Саакашвілі громадянства України.
Учора одіозний політик уже повернувся в Україну і подякував новообраному главі держави. Сотні прихильників зустрічали його в аеропорту "Бориспіль".
Як відомо, у липні 2017-го колишнього очільника Одещини, коли той перебував у Польщі, було позбавлено українського громадянства, бо, як раніше заявляв генпрокурор України Юрій Луценко, організовані Саакашвілі акції в Києві фінансувалися оточенням екс-президента Віктора Януковича, зокрема бізнесменом Сергієм Курченком, і були спрямовані на повалення державної влади в державі. Саакашвілі заперечував ці звинувачення. Пізніше він був оголошений в розшук.
У лютому 2018-го він незаконно перетнув кордон та повернувся до України, після чого його депортували і заборонили в’їзд на територію держави терміном на три роки – до лютого 2021 року.
У тому ж 2018 році Саакашвілі отримав у Нідерландах посвідчення особи, що дає право на проживання ЄС і вільне пересування по всьому світу. Ним він скористався й для повернення в Україну.
Отримавши свій український паспорт і громадянство, політик планує надалі боротися із корупцією в Україні, з несправедливістю та олігархами. Проте він не може брати участь у дострокових виборах до Верховної Ради, які призначені на 21 липня 2019 року через те, що він не проживав в Україні впродовж останніх 5 років, як цього вимагає Закон.
Також Саакашвілі планує повернути партію "Рух нових сил Міхеїла Саакашвілі", лідером якої він був і якої його позбавила колишня українська влада, зокрема міністр юстиції Павло Петренко, і перереєструвала на чоловіка з іменем Михайло Саакашвілі.
Думки у суспільстві щодо повернення в Україну цього непередбачуваного політика дуже суперечливі. Свої погляди на ситуацію, навіщо це Саакашвілі та й самому Президентові, у програмі «Ваша Свобода» висловили міжнародний секретар партії «Європейська солідарність» Вірджінія Дронова та народний депутат 6-7 скликань Олександр Доній, а також один із лідерів партії "Рух нових сил" Давід Сакварелідзе.
Деякі експерти вважають, що це відповідний бумеранг Порошенкові і парламенту від Зеленського.
А ось як розповідає про події і про свої плани сам Міхеїл Саакашвілі в останньому інтерв’ю.
Незважаючи на приїзд в Україну політика і повернення йому українського громадянства проти нього і надалі триватиме правове переслідування з боку влади Грузії з метою подальшої екстрадиції, заявив грузинський прокурор Кока Кацитадзе. Адже кримінальні справи проти Саакашвілі не закриті (справи по Сандро Гиргвліані, за фактом побиття депутата парламенту Валерія Гелашвілі, розтрати державних коштів, розгону акції 7 листопада та подій довкола телекомпанії "Імеді").