З початку 2022-го року починають діяти кілька законів, ухвалених 2021-го. Деякі з них вплинуть на всіх жителів країни.
Реєстрація SIM-карт
Із 1 січня 2022-го українці обов’язково реєструватимуть свої SIM-карти. Робитимуть це за допомогою паспортних даних через зміни до Закону “Про електронні комунікації”. У ньому йдеться про таке: «Кінцевий користувач зобов’язаний здійснити ідентифікацію у постачальника електронних комунікаційних послуг у порядку, встановленому правилами надання та отримання електронних комунікаційних послуг».
Це для того, аби захистити користувачів від шахрайства.
1 січня починається перехідний етап, який триватиме три роки. Впродовж цього періоду і нові абоненти, і ті, хто вже мають SIM-карти, повинні «прив’язати» свій номер телефону до даних паспорта. Це зробити можна у сервісних центрах мобільних операторів.
Після 1 січня 2025-го незареєстрованих абонентів не обслуговуватимуть.
Касові апарати для ФОПів
З 1 січня 2022-го року набуває чинності закон про обов’язкове використання касових апаратів для фізичних осіб-підприємців. Ті, хто від клієнтів отримують готівку, мають встановити касовий апарат або програмний реєстратор розрахункових операцій.
Цей закон стосується переважно підприємців третьої групи – продавців, таксистів, екскурсоводів, перукарів тощо. Усі ці розрахунки мають бути фіскалізованими, тобто покупець має отримати чек. Від цього зобов’язання 23 грудня звільнили підприємців, що працюють у селах.
Закон ухвалили рік тому, але в грудні 2020-го після протестів підприємців його дію було відтерміновано на рік. Передбачені штрафи – 100% від суми чека за перше порушення та 150% за наступні.
Зростання пенсій
Із 1 січня зростуть пенсійні виплати для ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Для першої групи інвалідності вони становитимуть 14,6 тис. гривень, для другої – 9,5 тис. грн, для третьої – 7 тис. грн. Підвищення отримають майже 40 тисяч пенсіонерів.
Окрім цього, з початку 2022-го підвищення на 9% від розміру пенсії передбачено і для жінок віком понад 60 років.
Здорожчання алкоголю
З цьго року збільшується акциз на алкоголь - це означає, що його компенсують споживачі. Згідно із законом №5600 запроваджують нові правила розрахунку податку. Депутати вирішили підвищити усі ставки акцизів на алкоголь на 5%.
Податки для землевласників
Для сільгоспвиробників 2022-го року запроваджують мінімальне податкове зобов’язання. Це сума податків, яку кожен власник сільськогосподарської землі має сплачувати до бюджету. Сума становитиме близько 5% від вартості землі на рік.
МПЗ не визначається для городів, земельних ділянок дачно-будівельних та садівничих кооперативів, а також для сільгоспземель, що перебувають у межах населених пунктів.