Недорога пральна машина автомат: як вибрати

Вартість пральної машини залежить від начиння: різновиду двигуна, кількості електронних компонентів, габаритів барабана. Преміальні моделі вміщують до 10 кг білизни, працюють без звуку, підтримують режим сушіння або дозавантаження. У бюджетних моделей набір можливостей скромніший, зате не доводиться переплачувати за непотрібні «навороти».

Наскільки якісною є недорога пральна машина автомат — залежить від бренду. Заводи в Європі та Азії, сертифікати якості та офіційна довгострокова гарантія на продукцію, позитивна репутація — ознаки, характерні для сумлінних та успішних виробників. Серед них:

 • Indesit — італійська компанія, яка випускає економічні пралки з привабливим цінником. Вони не навантажують електромережу та оптимізовано витрачають воду.
 • Beko — турецький розробник ефективних та витривалих пристроїв з гарною якістю.
 • Philco — американська торгова марка, під якою представлені ергономічні пральні машини з лаконічним дизайном та зручним керуванням.
 • Gorenje — одна з найбільших фірм корисної, надійної та доступної домашньої техніки.
 • Candy — бренд з Італії, відомий демократичною ціновою та грамотною виробничою політикою.

На чиїй розробці зупинитися, залежить від пріоритетів і звичок. Наприклад, Індезіт — це доступ до інноваційних технологій економії енергоресурсів, Беко — якісне виконання функцій, а Канді — мінімалізм і вигода у всьому.

Технічні характеристики говорять про пральну машину більше, ніж особливості дизайну або повне найменування моделі. На них і треба орієнтуватися, щоб не зробити помилку при виборі.

Формат завантаження

Дверцята для завантаження білизни у пральної машини можуть бути спереду або зверху — у вигляді кришки на шарнірах. Спершу здається, що різниця лише візуальна. Переднє завантаження звичніше та актуальніше, а верхнє — асоціюється з дешевими напівавтоматичними пристроями, призначеними для дач. Насправді кожне компонування має свої «фішки» і переваги.

Чесноти пральних машин з переднім люком:

 • Можливість вбудовування. Мають чудовий вигляд у нішах і шафах з вологостійких матеріалів.
 • Монтаж у вигляді колони. Сушильна машина, встановлена ​​на пральну, — популярне інтер'єрне рішення.
 • Вільний простір зверху. На верхню частину корпусу можна поставити легку місткість із пральним порошком або гелем.
 • В асортименті є моделі з барабаном на 8 кг та більше.

Пристрої з верхнім типом завантаження приваблюють такими фішками, як:

 • Компактність. У них менша ширина та глибина корпусу, а спереду не потрібно залишати вільне місце для забезпечення рухливості дверцят.
 • Ергономічність. Білизну можна завантажувати з положення стоячи — не присідаючи або нахиляючись.
 • Дозавантаження — у всіх моделей. Кришка не блокується під час прання.

Об’єм барабана

Щоб визначити оптимальний об’єм завантаження, потрібно відповісти на 3 прості запитання:

 • Якому графіку прання віддають перевагу потенційним користувачам?
 • Для скількох людей потрібна машинка?
 • Які речі найчастіше потрапляють у барабан?

Для однієї людини, що пере частіше одного разу на тиждень, достатньо барабана на 5 кг. Двом чи трьом користувачам знадобиться модель на 5-6 кг. Вона підійде для одягу, постільної білизни, рушників великого розміру. Пральна машина з барабаном від 8 кілограмів — «сімейний» варіант. Вона впорається з пранням верхнього одягу, штор, пледів та господарських килимків, деяких видів взуття.

Різновид двигуна

Колекторний двигун — найпоширеніший варіант. У нього проста конструкція, тому й обслуговування — невибагливе. Оглянути його та виявити неполадки може будь-який майстер. Недоліки: шум протягом усього циклу прання та наявність у конструкції щіток, схильних до природного зносу.

Асинхронний двигун у бюджетних пралках — рідкість. Він менше шумить завдяки нерухомому статору. Слабкі сторони — потужність (вона дуже обмежена), тому якість прання з часом погіршується. Інверторний — не шумить, економить електрику, рідше виходить з ладу, тому що не містить деталей, які стираються.

Швидкість віджимання

Важливо, щоб машинка мала кілька режимів віджимання — для виробів з різних матеріалів. Максимальне значення 1000 або 1200. При більшій кількості обертів за хвилину навіть міцна тканина ризикує втратити початкову структуру.

Варто звернути увагу на габарити пралки (з урахуванням наявності частин, що виступають). Якщо викинути цей параметр з поля зору, машина може просто не «вписатися» в заздалегідь підготовлене місце.