В обласній філармонії імені Іри Маланюк відбулися урочисті заходи з нагоди Дня Конституції України. Адже 28 червня сповнилося 28 років з часу ухвалення Основного закону нашої держави. Від імені найвищого самоврядного органу області прикарпатців з державним святом привітав перший заступник голови обласної ради Василь ГЛАДІЙ.
– Одинадцятий рік війни, третій рік повномасштабного вторгнення росії… Велика війна в Україні нас усіх змінила і змінила наше ставлення до багатьох речей, в тому числі й до Конституції, – зазначив він. – Сьогодні нам не треба пояснювати значення слів «держава», «незалежність», «свобода», які стали для нас такими важливими, що є частинкою нас самих.
Конституція для нас є не просто державним законом, це – найбільша цінність: право на життя, свободу і гідність. Ми, українці, нині це розуміємо, як ніхто інший, і демонструємо всьому світу, хто ми є. Ми голосно запевняємо, що не віддамо наші цінності і нашу гідність, бо ми є народ, який проживає на своїй Богом даній землі…
Перший заступник голови облради також відзначив, що День Конституції є святом не лише державним, а й національним, адже Конституція формує з українського народу українську націю.
З нагоди свята керівники області вручили прикарпатцям державні та обласні нагороди.
«Шанувати Українську Конституцію треба вже навіть за те, що Основний Закон символізує собою суверенну національну державність, – написав 28 червня на своїй сторінці у фейсбуку голова обласної ради Олександр СИЧ. – Наша Конституція творилася тоді, коли за формою Українську незалежну державу вже було проголошено, але за своєю суттю вона й далі залишалася московською колонією. Тож і Конституція такої держави приречена була зродитися компромісною. Й цілком очевидно, що на сьогодні вона вже не відповідає рівню розвитку нашого суспільства і нашої держави.
Чого тільки вартує, скажімо, присутність у її змісті положень про перевагу московської мови, про Автономну республіку Крим як фактичну територіальну автономію московської етнічної меншини, базування в Україні московського Чорноморського флоту тощо. В умовах війни з московським агресором це звучить просто дико!!!
Тож очевидно, що після перемоги над московським агресором ми вкрай потребуватимемо зміни Конституції. Але доти її треба виконувати! А особливо – в частині засадничих прав і свобод українських громадян.
Тільки от проблема – немає в сьогоднішній Верховній Раді людей такого формату, які творили Українську Конституцію 1996-го! Бо змінився сам спосіб відбору творців українського законодавства. Набрані з вулиці за критерієм особистої протекції різні там… неспроможні нічого засадничо-державного творити!
Тож перед тим, як думати про зміну Конституції, треба визначити, кому під силу буде це завдання?!. Матимемо багато пильної роботи після Перемоги!».