Не Київ і не Львів, а Франківськ…

Обласний центр Прикарпаття в рейтингу журналу «Forbes Україна» визнано найкращим містом в Україні для ведення бізнесу.

Івано-Франківськ, Вінниця, Львів, Київ, Тернопіль, Ужгород, Дніпро, Хмельницький, Одеса, Харків – так виглядає перша десятка українських міст, де створено найсприятливіші умови для провадження бізнесу. Так вважають експерти журналу «Forbes Україна», який опублікував цей рейтинг у своєму вересневому номері.

У рейтингу оцінювали привабливість для бізнесу міст із населенням у понад 90 тисяч осіб. Визначаючи найперспективніші напрями для експансії українських або іноземних підприємців в те чи інше місто, автори укладали рейтинг за 10-ма критеріями. Перше місце в ньому посів Івано-Франківськ, набравши 720 балів (прозорість міської влади – 69, ділова активність – 70, рейтинг Doing Business – 88, купівельна спроможність – 51, транспортне сполучення – 36, безпека – 80, освіта – 69, сприйняття міста жителями – 86, міграційна привабливість – 85, екологічна ситуація – 86 балів зі 100 максимальних). Найнижчу оцінку Франківськ отримав через обмежене транспортне сполучення із іншими регіонами.

Що характерно, в першій п’ятірці рейтингу від «Forbes Україна» є аж три найбільші галицькі міста, а в останній третині списку з 38-ми міст – переважно східноукраїнські промислові центри. «Західні регіони частіше пропонують бізнесу прийнятні умови для заснування та сталого розвитку. Перші шість міст рейтингу розташовані західніше від географічного центру України. Міста сходу впевнено посіли останні місця. Розташування поруч із лінією фронту негативно впливає не тільки на безпеку, а й на багато інших факторів – відтік населення, низька купівельна спроможність, проблеми з транспортним сполученням, – наголосили у «Forbes Україна». – Прозорість міської влади, висока ділова активність та провідні позиції за регіональним індексом Doing Business – обов’язкові складові ділової успішности міста. У більшості міст громада може впливати на значну кількість факторів ділового клімату і створити найкращі умови для розвитку в межах країни. Приклад міста, яке посіло перше місце в рейтингу, доводить це якнайкраще». Мова тут, зрозуміло, про Франківськ…

«Наше місто – перше у рейтингу найкращих міст України для бізнесу. Нам поступилися навіть такі гіганти, як Вінниця, Львів та Київ… Завжди знав, що ми найкращі. А тепер завдяки «Forbes Ukraine» про це знає вся Україна», — емоційно прокоментував цю подію на своїй сторінці в мережі «Фейсбук» міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Зазначимо, що Івано-Франківськ в останні роки був на чільних позиціях і в інших рейтингах. Опитування громадської думки франківців і жителів сіл Івано-Франківської міської ОТГ у серпні ц. р., яке провела соціологічна група «Рейтинг» (м. Київ), показало, що 73% опитаних переконані в тому, що наше місто розвивається в правильному напрямі, а 88 % жителів ОТГ на посаді міського голови Івано-Франківська знову бачать Руслана Марцінківа. А в цьогорічному весняному рейтингу послуг і можливостей міст-обласних центрів України, сформованому за підсумками шостого всеукраїнського муніципального опитування соцгрупи «Рейтинг» на замовлення Міжнародного республіканського інституту (ІRІ), у зведеному рейтингу обласних центрів України Франківськ поступився лише Вінниці.

Зокрема, 70% опитаних франківців були задоволені роботою міської ради (друге місце після м. Хмельницького), 72% вважали, що справи в місті загалом ідуть у правильному напрямку (третє місце); у рейтингу міст за індексом задоволености якістю сфер і послуг Франківськ був другим після Вінниці, в рейтингу оцінки напряму розвитку міста – другим-третім разом із Черніговом після Хмельницького (77%), а щодо задоволености рівнем співпраці громадян із міською владою входив до трійки лідерів. Другим серед міст України Франківськ був і в торішньому грудневому рейтингу доступности для людей з обмеженими можливостями, який уклали активісти ініціативи «Доступно.UA».