Найвисокогірніша каплиця Прикарпаття постала на місці з’явлення Пресвятої Богородиці

В урочищі Ґаджина села Бистреця на Верховинщині освятили найвисокогірнішу каплицю Прикарпаття, що стало неабиякою подією для вірян Коломийської єпархії ПЦУ.

Щорічна проща до місця з’явлення Пресвятої Богородиці біля Довбушевої криниці, в урочищі Ґаджина розпочалася з Хресної дороги. Піднявшись до місця явлення Матері Божої, правлячий архієрей – владика Юліан у співслужінні духовенства звершив чин освячення каплиці Пресвятої Богородиці, очолив Архієрейську Божественну літургію та чин малого освячення води.

Поза молитвами владика Юліан нагадав паломникам про диво, що зібрало їх сьогодні – колись люди побачили на цьому місці Божественну Літургію та участь у ній Пречистої Діви Марії та її Матері – Святої Праведної Анни. Разом з тим Його Преосвященство пояснював вірянам мету таких Божественних видінь, оскільки вони впливають на духовний світ людини. Також Архієрей подякував паломникам за їхню віру та силу подолати таку нелегку дорогу, щоб тут, на святому місці, піднести свої молитви до Матері Божої.

Відзначив владика Юліан й людей, які найбільше долучилися до спорудження каплиці. Скажімо, подяками Єпархіального правління нагородив першого заступника голови обласної ради Василя Гладія, заступника голови обласної ради Сергія Басараба, голів Верховинської РДА та районної ради – Олега Лютого й Івана Шкіндюка, сільського голову села Бистреця Миколу Хімчака, голову ради підприємців Верховинського району Івана Сліпенчука та директора ТОВ «Карпати Будінвест» Анатолія Зеленчука.

Своєю чергою, настоятель Храму Успіння Святої Праведної Анни села Бистрець та Храму Святої Рівноапостольної княгині Ольги села Дземброня протоєрей Віктор Шица подякував Правлячому Архієрею за Божественну Літургію та повчальне слово. І в знак шани подарував йому святу просфору.