Найголовніше – людські життя. На Прикарпатті польські фахівці навчали українських медиків рятувати людей в умовах війни

Понад два місяці на базі навчально-тренувального відділу комунального некомерційного підприємства «Обласний клінічний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Івано-Франківської обласної ради» тривали навчання для фахівців, бригад екстреної медичної допомоги з усіх регіонів України, які проводили за програмою «Розширені реанімаційні заходи та тактична медицина» польські інструктори.

За цей період близько пів тисячі медиків з усіх регіонів України вдосконалили свої вміння й навики з надання невідкладної медичної допомоги дорослим та дітям на первинному етапі, який передує шпиталізації, а також освоїли основи тактичної медицини та дій з екстреної медичної допомоги великій кількості потерпілих у потенційно небезпечних умовах.

На підсумковому заході після завершення підготовки українських медиків з тактичної медицини голова обласної ради Олександр Сич та керівниця обласної військової адміністрації Світлана Онищук нагородили медалями за «Заслуги перед Прикарпаттям» міністра охорони здоров’я Республіки Польща Адама Нідзельського, ректора Варшавського медичного університету Збігнєва Гаціонга, заступника директора польської екстреної медичної авіації Марціна Подгорського, а медаллю «Доблесть Прикарпаття» – директора польської екстреної медичної авіації Роберта Ґалонзковскі.

Від імені депутатського корпусу найвищого представницького органу в регіоні О. Сич подякував польським колегам за ту допомогу, яку вони надавали й надають українцям, зокрема й навчаючи українських медиків рятувати людські життя у воєнних умовах. «Найголовніше не танки чи гармати, а людські життя, – наголосив він. – Чим більше ми врятуємо людей, тим краща перспектива нас чекає. І в такій позиції – наша відмінність від психології мислення московського агресора».