Нашу землячку Лесю Королик-Бойко відзначено на міжнародному рівні почесним званням «Посол Миру»

Уже багато років уродженка обласного центру Прикарпаття і його Почесна амбасадорка, заслужена діячка естрадного мистецтва України, членкиня Івано-Франківського міського об’єднання ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка Леся Королик-Бойко проживає на Апеннінах і є передовсім амбасадоркою української культури в Європі, але часто з культурно-мистецькими просвітницькими проєктами приїжджає й на Батьківщину. А недавно нашу землячку, яка очолює Міжнародну організацію «Поступ жінок-мироносиць у діаспорі» та культурно-просвітницьку «Mist-IlPonte» (Італія), запросили на конференцію у Відні, де їй вручили сертифікат «Посол Миру». Це висока нагорода за самовіддану багаторічну громадську діяльність задля поглиблення взаєморозуміння та культурного обміну між народами, пропагування за межами нашої держави української мистецької спадщини.

На міжнародній конференції у Відні вручили відзнаки новому Послові Миру – Лесі Королик-Бойко
Леся Королик-Бойко з відзнаками почесного звання «Посол Миру» і генеральний
секретар євразійського офісу федерації
всесвітнього миру Жак Маріон.

Вручили відзнаки пані Лесі генеральний секретар євразійського офісу федерації всесвітнього миру Жак Маріон та очільник її філії в Україні Михайло Ільїн. Конферен- ція «Європа та Україна: спільні перспекти- ви та цінності» з участю представників Ав- стрії, України, Німеччини, Франції та Чехії відбувалася в Дипломатичній академії Від- ня – одному із провідних освітніх центрів Європи у сфері міжнародних відносин та дипломатії – і стала важливою подією в кон- тексті сучасних євроінтеграційних процесів. Вручили відзнаки пані Лесі генеральний секретар євразійського офісу федерації всесвітнього миру Жак Маріон та очільник її філії в Україні Михайло Ільїн. Конференція «Європа та Україна: спільні перспективи та цінності» з участю представників Австрії, України, Німеччини, Франції та Чехії відбувалася в Дипломатичній академії Відня – одному із провідних освітніх центрів Європи у сфері міжнародних відносин та дипломатії – і стала важливою подією в контексті сучасних євроінтеграційних процесів.

Я зателефонував нашій землячці й привітав її з нагородженням ще одним почесним званням:

– Пані Лесю, що означає бути Послом Миру? Певно, існують якісь критерії, відповідно до яких Федерація всесвітнього миру Європи надає громадським діячам це почесне звання?

– Дякую і вам, і всім тим прикарпатцям, хто вже привітав мене з цією, безперечно, приємною, неординарною для мене подією. Федерація відзначає почесним званням «Посол Миру» лідерів у різних сферах життя, котрі дотримуються її миротворчих принципів. А основні принципи, якими керується Посол Миру, такі: усі люди – єдина родина, створена Богом; найвищі цінності людини базуються на духовності та моралі; родина є основою любові та миру; єдність людства можлива лише через засади безкорисливого служіння одне одному. Тобто, як бачите, Посол Миру прагне створення гармонійного суспільства для життя не лише свого, власної родини, а й усіх ближніх…

Поцікавився передісторією надання нашій землячці почесного звання «Посол Миру».

– Цим завдячую передовсім голові громадської організації «Перлини української культури – світові», старшій викладачці Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого, заслуженій артистці України Ірині Персановій, – сказала Л. Королик-Бойко. – То вона ініціювала, тим самим виявивши мені високу довіру, подання моєї кандидатури на це звання. Саму пані Ірину відзначили цим званням кілька років тому.

І. Персанова є співзасновницею і членкинею журі Міжнародного вокального конкурсу ім. Квітки Цісик, який наприкінці вересня 2024-го відбувся вже всьоме – цього разу в італійському місті Кардано-аль-Кампо (регіон Ломбардія), в ньому і я взяла участь. Мені присудили високу відзнаку конкурсу – орден «Золота зірка імені Квітки Цісик», про що писала газета «Галичина». Також хочу висловити вдячність Тетяні Коцебі, котра підтримала мою кандидатуру на Посла Миру. Вона очолює громадську організацію «Федерація жінок за мир в усьому світі», членкинею якої маю честь бути…

Як розповіла Л. Королик-Бойко, на конференції міжнародних лідерів «Європа та Україна: спільні перспективи та цінності» вручили сертифікат «Посол Миру» й оперній співачці Юлії Мох, лавреатці Національної премії «Скарб нації», нині викладачці академічного співу в Мюнхені (Німеччина). Вона є співорганізаторкою і членкинею журі Міжнародного вокального конкурсу ім. Квітки Цісик, входить до ГО «Перлини української культури – світові». Таке ж посвідчення отримала й ректорка Миколаївського міжнародного класичного університету ім. П. Орлика Наталія Євдокимова, а відзнаку «Посол Миру-2024» – ректор Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова Віктор Андрущенко. Він приїхав на форум до Відня у складі делегації нашої держави, до якої входили заступник голови Української ради миру Володимир Новохацький, президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень, інші провідні науковці, освітяни та громадські діячі.

Після церемонії нагородження тих, хто своєю діяльністю сприяє утвердженню миру, взаєморозуміння та культурного обміну між народами, Л. Королик-Бойко та Ю. Мох зворушили присутніх виконанням пісень «Жінки-українки» (віршеві киянки Зої Ружин, поетеси, відомої громадської діячки, Посла Миру, дала крила мелодії Світлана Садовенко, композиторка, професорка Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв), «Вишиванка» (слова і музика Миколи Стецюна) та української народної «На вулиці скрипка грає».

Від Л. Королик-Бойко почув, що конференція міжнародних лідерів у Відні стала важливою платформою для обміну думками стосовно сучасних викликів, що постали перед людською цивілізацією, таких як збройні конфлікти, екологічні загрози та глобальні гуманітарні кризи. Вона символізувала єдність і солідарність країн Європи з Україною, яка вже майже три роки мужньо бореться з мілітарною армадою рф, що здійснює повномасштабну агресію проти нашої держави. Учасники форуму говорили про шляхи досягнення сталого миру й забезпечення стабільності в Європі, наголошували на тому, що неодмінною передумовою для цього є розвиток партнерства між державами, поглиблення взаємокорисної співпраці європейських країн з Україною у сферах як політики, безпеки, дипломатії та суспільного діалогу, так зокрема й освіти і культури.

Ідеться про розширення можливостей для спільної реалізації стратегічних ініціатив та пришвидшення інтеграції України в європейський простір. Адже цінності у наших народів спільні – демократія, права людини, толерантність, мирне співіснування. Основними з-поміж тем, що обговорювали учасники конференції, були такі: миротворчі ініціативи та шляхи розв’язання міжнародних конфліктів; роль освіти у зміцненні спільних демократичних цінностей; впровадження у навчання нових освітніх програм, які сприяють формуванню у молодого покоління глобального мислення та європейської свідомості; сприяння культурному обміну між народами європейських країн та збереженню їх ідентичності.

Представники Федерації всесвітнього миру закликали європейців до активної підтримки України, обґрунтовуючи це насамперед тим, що стабільність і процвітання Європи неможливі без мирного українського суспільства, без створення великої міжнародної родини, до якої має увійти й наша держава і в якій пануватимуть спільна відповідальність країн за своє майбутнє, взаємна повага між ними. Це й стало основним меседжем конференції, як почув від її учасниці Л. Королик-Бойко.

– Отож як новий Посол Миру, – сказала на завершення нашої розмови пані Леся, – прагнутиму ще активніше працювати в тій сфері громадської діяльності, що особливо близька мені, – на ниві культурницької дипломатії.

Заслужений журналіст України, спецкореспондент газети "Галичина", заступник голови Івано-Франківської міської «Просвіти», член НСПУ і НСЖУ.