На вулиці Короля Данила в Івано-Франківську зведуть чергову висотку

В Івано-Франківську на кожному клаптику землі зростають висотки. Все частіше забудовники ставлять будинки впритул до інших – ще вчора з вікна був гарний пейзаж, а зараз дивишся у вікно до сусіда.

Так, нещодавно Івано-Франківська міська рада затвердила детальний план території для будівництва багатоквартирного житлового будинку на вулиці Короля Данила, 48.

Згідно з проектом плану, передбачається будівництво 12-ти поверхового будинку на 99 квартир з паркінгом та громадськими закладами.

За даними кадастрової карти, ділянка з номером 2610100000:04:002:0331 площею 0.1184 га є комунальною власністю, і її цільове призначення «для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови».

© Публічна кадастрова карта України

Мова йде про ділянку, де зараз знаходиться двоповерховий будинок. Раніше тут розміщувався офіс КП «Аварійна служби ЄРЦ».

Відповідно до ДПА, площа забудови становитиме 760,4 м², тобто 65% виділеної ділянки. Однак те, що у проекті ДПА називається комплексним благоустроєм території, є прибудинковою територією сусіднього будинку № 9 на вулиці Ленкавського. (Відповідно до акту огляду прибудинкової території житлового будинку № 03-13/7-54, розробленим КП "ЄРЦ")

Тому виникає занепокоєння, чи не перетвориться ця територія на "кам’яні джунглі". До прикладу, поруч знаходиться будинок 4А на вулиці Ленкавського. Його будівництво запам’яталося тим, що компанія збільшила поверховість будинку. Втім, зараз для мешканців проблема полягає у тому, що їм доводиться залишати свої автівки на прибудинковій території сусідніх будинків, оскільки своєї практично нема, немає і дитячого майданчика, чи хоча б газонів.

В травні минулого року Курс разом із ГО «Центр «Антикорупційна платформа» опублікували статтю, в якій зазначили, що орендарем цієї ділянки є ТОВ "Агентство правових технологій". Підприємство взяло в оренду 342,5 м² начебто під редакцію газети. За місяць підприємство зобов'язалося платити 15 884,03 грн, тобто 46 грн за 1 м².

© Kurs.if.ua

Як зазначив Курс, в лютому 2018 року міська рада внесла приміщення за адресою вул. Короля Данила, 48 до переліку об’єктів, які підлягають приватизації шляхом викупу.

Рішення про оренду нежитлових приміщень та приватизацію об’єктів комунальної власності міста приймає Комісія з питань надання в оренду нежитлових приміщень та приватизації об’єктів комунальної власності міста при виконкомі, яку очолює заступник міського голови Олексій Кайда.

У січні минулого року Руслан Марцінків підписав Декларацію про приєднання міста до реформи держпродажів. Тобто місто отримало змогу продавати чи здавати в оренду комунальне майно через прозорі електронні аукціони, що значно підвищує вартість майна, яке виставляється на аукціон.

Втім, як зазначає ГО "Центр "Антикорупційна платформа", декларовані наміри щодо ProZorro.Продажі не виконуються, а Івано-Франківськ розпочав 2019 рік із дефіцитом бюджету у півмільярда гривень.

"Тим часом Львів’яни завдяки реформі держпродажів, у 2018 році заробили 138 млн грн та очолили рейтинг міст ProZorro.Продажі", - додали вони.