На пробне ЗНО зареєструвалася рекордна кількість учасників

Про це на прес-конференції повідомив директор Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти (ІФРЦОЯ) Богдан Томенчук. Загалом реєстрація на пробне ЗНО тривала з 8 по 31 січня, а 7 лютого минув термін оплати цієї послуги. Цього року вартість одного пробного тесту, яке відбудеться 16-го і 23-го березня, становила 138 гривень.

За словами Б. Томенчука, пробне тестування – це генеральна репетиція основного ЗНО, яку не зможе влаштувати дітям жоден репетитор.

«Навіть, якщо б репетитор розігрував усю процедуру, то все одно вона буде розігруватися з одним-двома дітьми, а на пункті тестування буде 200 осіб. Учню треба пережити це інтегрування в середовище і подальше перебування в ньому», - наголосив директор ІФРЦОЯО.

В Івано-Франківському регіональному центрі оцінювання якості освіти задоволені ходом реєстрації на пробне ЗНО. Тут зауважують, що абітурієнти завжди активно зголошуються на пробні тести, через те, що розуміють їх важливість під час підготовки до «бойового» незалежного оцінювання. За словами Богдана Томенчука, кожен другий учасник основного тестування був учасником пробного.

«На «бойовому» тестуванні ми отримуємо ситуацію з шкільного хору. В шкільному хорі не завжди всі знають повний текст пісні, навіть може бути, що ніхто його не знає, але один за одного «чіпляється» і співає. Так само і на ЗНО, - роз’яснює освітянин. – Також це можна порівняти з поведінкою у великому аеропорту: ти начебто приїхав сюди вперше, стоїш, дивишся і мови, не знаєш, але ідеш за потоком, за трендом. Таку ж функцію виконує пробне тестування».

Для складання пробного тестування зареєструвалося 24 384 особи з Івано-Франківської, Тернопільської, Закарпатської, Чернівецької областей, вони обрали 39 189 пробних тестів. З них 7 104 прикарпатців, які обрали 11 816 тестів. Цьогорічна рекордна кількість учасників пробного ЗНО насамперед пов'язана з учнями професійно-технічних навчальних закладів (ПТНЗ) та коледжів, котрі вже вдруге складатимуть державну підсумкову атестацію (ДПА) у формі ЗНО.

«Якщо порівнювати по тестах, то це приблизно на 25% більше, аніж торік, - зауважує Богдан Томенчук. – Цьому є свої об’єктивні причини, збільшення відбулося за рахунок поважнішого ставлення процедур з боку учнів коледжів, в якомусь контексті і з боку учнів ПТНЗ. Очевидно, що у коледжах зрозуміли, що не складене ЗНО із загальноосвітніх предметів може потягнути виключення з навчального закладу».

Традиційно найпопулярнішими предметами серед учасників пробного ЗНО є українська мова і література, історія України, математика, англійська мова. А от найменша кількість осіб зареєструвалася на складання тестів з хімії, німецької та французької мов.

«Очевидно, це реакція потенційних студентів на той запит, який формує вища школа. Якщо всі раптом скажуть, що для того, щоб вступити на «фізмат» чи навіть на «педфак» треба скласти хімію, то очевидно, ми будемо мати зростання кількості охочих скласти цей предмет», - підсумовує директор ІФРЦОЯО.

Редактор відділу газети “Галичина”