На Прикарпатті вручили найвищу обласну педагогічну відзнаку – премію ім. Мирослава Стельмаховича

В Івано-Франківській обласній філармонії ім. Іри Маланюк відбулися урочистості з нагоди відзначення Дня працівників освіти. У святковій залі зібралися учителі, вихователі, керівники закладів освіти, методисти, керівники місцевих органів управління освітою, викладачі закладів вищої та професійно-технічної освіти, представники обласної влади тощо.

Урочисті моменти нагородження

Освітянська громада Прикарпаття налічує понад 25 тисяч педагогічних працівників. За словами проректора Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Романа Зуб’яка, прикарпатський вчитель є добрим фахівцем, креативним, доброзичливим, академічно доброчесним, толерантним, також він ефективно впроваджує основні постулати «Нової української школи». Крім того, варто зауважити, що професія вчителя має жіноче обличчя, адже близько 80% педагогічних працівників області – це жінки.

Також Роман Зуб’як зазначив, що педагогічна спільнота напередодні свого фахового свята має чимало здобутків. «Завершуємо підготовку вчителів початкової школи, до кінця року всі вони пройдуть курси за методикою «Нової української школи». Це величезний успіх, – коментує освітянин. - Також в Україні запроваджується абсолютно інша система підвищення кваліфікації педагогічних працівників, вчитель буде мати можливість вибирати форму, зміст і час її проведення. Крім того, наступного року стартує підготовка вчителів 5-6 класів, адже має бути логічний перехід і нові методики викладання мають перейти з початкової школи в базову, а згодом і у старшу».

Директор департаменту освіти, науки і молодіжної політики Івано-Франківської ОДА Віктор Кімакович наголосив, що здобутки педагогів вимірюються успіхами їхніх учнів, і зазначив, що кількість переможців учнівських олімпіад, конкурсів та змагань різних рівнів, а також дітей, котрі успішно склали ЗНО, з кожним роком зростає. «Це свідчить про те, що галузь розвивається, - наголосив очільник обласної освіти. – Проблемним питанням є мережа закладів освіти, а не кваліфікація вчителів чи небажання змінюватися, адже вони прагнуть змін та нових форм роботи. Мережа тягне за собою і матеріально-технічне забезпечення, і саме ці дві речі не дозволяють педагогу розкритися як творчій особистості».

Освітян краю привітали заступник голови ОДА Дмитро Романюк, перший заступник голови облради Василь Гладій, директор департаменту освіти, науки і молодіжної політики ОДА Віктор Кімакович, проректор Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Роман Зуб’як, голова обласного комітету профспілки працівників освіти і науки України Мирослав Габорак та інші. Відкриваючи свято, Віктор Кімакович, наголосив, що доля підготувала освітянам нові виклики, адже профільне міністерство планує пришвидшити впровадження реформи «Нова українська школа». «Буде складно, але цікаво», - підсумував він.

У своєму вітальному слові Дмитро Романюк зазначив, що професія вчителя є однією з найважливіших серед усіх інших, адже педагоги безпосередньо формують світоглядні принципи, інтелект, силу волі тих людей, які через 20-30 років будуть майбутнім нашої країни, формуватимуть її порядок денний та розвиватимуть її. Також він зауважив, що вчительський фах в Україні є недооціненим з точки зору винагород і соціально-матеріальних благ.

Своєю чергою Василь Гладій, виступаючи перед прикарпатською освітянською громадою, подякував своїй першій вчительці, колективу Задубрівської школи Снятинського району і всім педагогічним працівникам краю. Також перший заступник голови облради наголосив, що неможливо переоцінити роль вчителя зокрема та освіти і науки загалом, адже саме високо розвинута освіта, наука та новітні технології є чи не основною запорукою успішності та багатства країн-лідерів.

Під час урочистостей традиційно відзначили грамотами, подяками та грошовими преміями найкращих освітян краю. На святі вручили найвищу на Прикарпатті фахову відзнаку - обласну педагогічну премію ім. Мирослава Стельмаховича. Зокрема, у номінації «педагогічний працівник» відзнаку отримали: вчителька математики і фізики Яблунської ЗШ Богородчанського району Олександра Сметанюк та завідувачка лабораторії суспільно-філологічних дисциплін Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Наталія Уманців. А от завідувач кафедри вищої математики, доктор технічних наук, професор Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу (ІФНТУНГ) Василь Мойсишин став лауреатом премії у номінації «науково-педагогічний працівник».

Спілкуючись з журналісткою «Галичини», Наталія Уманців наголосила, що премія ім. Мирослава Стельмаховича - це заслуга усіх вчителів української мови і літератури області і додала: «Учитель - митець, і це найвище покликання перед Всевишнім. Я щаслива, що маю таку професію».

Своєю чергою Василь Мойсишин привітав усіх освітян області з професійним святом, побажав мудрих учнів, вагомих здобутків і щоб оглядаючись на пройдений шлях, кожен міг сказати, що зробив все для того, щоб національна ідея спрацювала. Також він наголосив, що премію ім. Мирослава Стельмаховича розцінює не лише як власну перемогу, а й як оцінку здобутків кафедри вищої математики ІФНТУНГ, яку очолює. «Ми стараємося навчити дітей, щоб вони зрозуміли логіку того чи іншого предмету, красу формул, адже математика не тільки впорядковує розум, не лише є інструментом для вивчення навколишнього світу через моделювання, а й – культурним надбанням людства, так само, як вірші поета, музика композитора, картини художника», - зауважив мій співрозмовник.

…Після вітальних слів, вручень грамот, подяк та премій присутнім подарували святковий концерт. Виступи талановитих учнів шкіл області були сучасними та актуальними. Видно, що творчість школярів не стоїть на місці, розвивається, вбирає в собі сучасні тренди та реагує на події, котрі відбуваються в українському суспільстві.

Редактор відділу газети “Галичина”