На Прикарпатті визначили п’ятірку «Учителів року-2019»

57 прикарпатських педагогів змагалися в обласному турі 24-го Всеукраїнського конкурсу «Учитель року». Цього року педагогічні змагання провели у п’яти номінаціях: «географія», «французька мова», «захист Вітчизни», «основи здоров'я», «учитель інклюзивного класу».

Директор департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОДА Віктор Кімакович наголосив, що конкурс «Учитель року» - це своєрідна педагогічна «Формула-1», в якій за першість змагаються педагоги з усієї області. Цікаво, що з кожним роком його проведення, омолоджується склад учасників, молоді педагоги все частіше беруть участь у цих фахових змаганнях і навіть перемагають. Як от вчителька української мови та літератури Калуського ліцею №10 Ольга Кецмур, яка 2018 року у своїй номінації перемогла не лише на обласному турі, а й на всеукраїнському.

За словами проректора Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Любові Шелемей, в конкурсі стало більше практичної складової.

«Уже не надають такого значення оформленню папок, «розробок», більш важливо побачити вчителів у «живій роботі», в розробці навчальних проектів, в проведених уроках, у вмінні представити себе, підготувати електронне портфоліо, в якому показати найголовніші здобутки, які має вчитель за свою педагогічну діяльність. Це важливо, бо раніше конкурс був дуже заформалізований оформленням різної документації, - коментує проректор. – Сьогодні конкурс відбувається максимально прозоро, щодня вивішують результати випробувань, протоколи, кожен учасник бачить свій рух вперед, свої досягнення і розуміє, як далі повинен боротися за перемогу».

Традиційно конкурс проводять у п’яти номінаціях-предметах, котрі щороку змінюються, відображаючи ті зміни, котрі відбуваються в освітній галузі. Так, у 2019-му на конкурсі дебютували одразу дві дисципліни: «основи здоров’я» та «учитель інклюзивного класу». Змагання в інших номінаціях мають більш довгу історію на конкурсі. Зокрема, вчителі географії за звання «Учителя року» змагаються не вперше, вчителі «Захисту Вітчизни» - вдруге. Щодо номінації «французька мова», то її присутність на цьогорічному конкурсі є невипадковою, адже з вересня 2018-го по серпень 2019-го триває Рік французької мови в Україні.

- Складність не тому, що вперше, а тому що у нас основи здоров’я читають різнопрофільні педагоги, вчителі фізичної культури, біології, і навіть іноземної мови. На третьому заключному турі, конкурсантам запропонували генетичні задачі з розрахунком на те, що очевидно, в розумінні центрального оргкомітету і всеукраїнського журі – це мали б бути вчителі біології. А воно насправді не так, - коментує член оргкомітету обласного туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2019», завідувач лабораторії педагогічного досвіду та етнопедагогіки Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Галина Стрільчик. – Номінація «учитель інклюзивного класу» була складною не лише для конкурсантів, а й для членів журі, тому що нам потрібно було розробити критерії оцінювання. Крім того, у вчителів інклюзивного класу і стаж не великий – 3-5 років. І навіть, якщо вони мають великий педагогічний стаж, то в інклюзивному класі працюють не довго…

Висота першого місця цього року підкорилася учителю інклюзивного класу Івано-Франківської ЗШ №7 Лесі Павлюк, учителю географії Івано-Франківської ЗШ №18 Світлані Гарасимчук, учителю основ здоров’я Гвіздецької ЗШ Коломийського району Оксані Дем’янчук, учителю предмету «Захист Вітчизни» Івано-Франківської ЗШ №6 ім. Івана Ревчука Юрію Галагузу, учителю французької мови Калуського ліцею №2 Марії Лисаник.

Урочистий момент нагородження Переможниці конкурсу «Учитель року» (зліва направо) - вчителі французької мови Марія Лисаник, основ здоров’я - Оксана Дем’янчук та географії - Світлана Гарасимчук

Учитель географії Івано-Франківської ЗШ №18 Світлана Гарасимчук зауважує, що сьогодні викладання цього предмету змінилося, адже сучасні діти потребують сучасних уроків з використанням мультимедійних презентацій та інших засобів. За плечима педагога – 11 років педагогічного стажу, у своїй роботі керується кредо: «Правильно навчає той, хто навчає цікаво». С. Гарасимчук наголошує, що участь у конкурсі «Учитель року» дозволяє розвинути талант, показати вміння працювати з дітьми, продемонструвати особисті здобутки, а також дарує нові враження та знайомства.

Учителю французької мови Калуського ліцею №2 Марії Лисаник – 25 років, це одна з наймолодших учасниць конкурсу. Втім, її не надто солідний вік і лише 5 років педагогічного стажу, не завадили їй стати кращою у своїй номінації.

Гості свята

«Було дуже цікаво познайомитися з однодумцями з різних куточків країни. У нашій професії вік не важливий, важлива душа, що ти доносиш до учнів і як ти це робиш, а також бажання вчителя розвиватися, бути в безперервному професійному розвитку. Цей конкурс дав мені впевненість в собі, тому що після нього зрозуміла, що я на правильному шляху, - наголосила Марія Лисаник. – Намагаюся щоразу черпати нові ідеї, знання і якомога частіше застосовувати їх на уроках. Наприклад, замість звичного домашнього завдання, адже сучасне покоління важко чимось здивувати, використовую роботу з відео, уроки-подорожі, квести, вікторини, для того щоб мотивувати їх до вивчення французької мови».

За словами учителя основ здоров’я Гвіздецької ЗШ Коломийського району Оксани Дем’янчук вона та її колеги щиро зраділи, що предмет, який вони викладають, цього року потрапив до номінації «Учителя року».

«Завжди намагалися популяризувати цей предмет, оскільки, на мою думку, запорука успіху кожної дитини – це її здоров’я. Щоб активізувати учнів до ведення здорового способу життя потрібно було вести номінацію «основи здоров’я» на конкурсі «Учитель року», - наголошує переможниця. – Дуже хотіла б, щоб на викладання цієї дисципліни в школі виділили більше годин. Мрію, щоб кожен день навчання в школі починався з «основ здоров’я», щоб діти налаштовували себе на здоровий спосіб життя і збереження здоров’я протягом дня, тижня, року, життя».

Редактор відділу газети “Галичина”