На Прикарпатті відзначили 80-ту річницю радянської окупації Західної України – сумний ювілей «золотого вересня»

У містах і селах Івано-Франківщини спом’янули жертв більшовицького режиму, замучених, розстріляних, виселених ще під час приходу в Галичину так званих «перших совітів» у вересні 1939-го.

Відбулись у краї й інші заходи на означення цієї сумної дати. Зокрема в Івано-Франківському центрі патріотичного виховання молоді ім. С. Бандери згадували тих, хто боровся за вільну Україну, слухали розповіді активістів, які наприкінці 1980 – на початку 1990-х розкопували масові поховання невинно страчених на території Галичини в результаті як першої радянської окупації Західної України, так і наступної.

Письменник Тарас Прохасько Директор Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби ім. С. Бандери Ярослав Коретчук демонструє один із експонатів музею – удавку, з допомогою якої «визволителі» вибивали з невинних людей «зізнання»

А у мистецькому просторі «Підземний перехід Вагабундо» в обласному центрі провели відкритий історичний диспут, в якому взяли участь науковці, письменники, журналісти, митці…

На жаль, на офіційному рівні в Україні навіть не згадали про цю сумну подію – 80-річчя першої радянської окупації Буковини, Закарпаття, Галичини, що відкрила вельми трагічну сторінку в історії нашого народу.