На десять учасників – 15 нагород

Дві золоті, шість срібних та сім бронзових медалей привезли прикарпатські спортсмени з Кубка України серед ветеранів спортивного туризму, який відбувся у місті Вижниці Чернівецької області на березі мальовничої річки Черемошу. Змагалися учасники від 50 років і старше. Нашу команду представляли 10 спортсменів: калушани – майстер спорту з велосипедного туризму Михайло Довбенчук (1945 р. н.), кандидат у майстри спорту Олександр Підліснюк (1939 р. н.), 73-річна Парасковія Маланій, кандидатка в майстри спорту, директор Калуської районної ДЮСШ Ярослав Гузоватий (1947 р. н.), а також кандидати в майстри спорту Орест П’єх і Галина Охович (1950 та 1969 р. н.), вчитель Саджавської ЗШ Богородчанського району Василь Паливода (1969 р. н.), вчитель Кобаківської ЗШ Косівського району Валерій Басараб (1958 р. н.), заслужений працівник фізичної культури і спорту України, доцент кафедри фізвиховання Івано-Франківського медуніверситету, кандидат наук Ярослав Остафійчук. Очолювали команду заслужений працівник фізичної культури і спорту України Омелян Куцук та вчитель-методист вищої категорії Підпечерівської ЗШ, інструктор з туризму Василь Фодчук.

Учасники змагань повинні були подолати доволі складну дистанцію, продемонструвавши високу технічну та фізичну підготовку на підйомі, спуску, «мишоловці», купинах, траверсі тощо. В цій дисципліні прикарпатці В. Паливода, Я. Гузоватий, В. Басараб, Г. Охович здобули чотири срібні медалі.

На змаганнях з фігурного водіння велосипеда Я. Гузоватий посів особисте друге місце і друге командне разом з М. Довбенчуком. А на велокросі вони також завоювали в особистому заліку перше та друге місця. І як результат – перемога нашої команди.

Найбільш напружено змагання відбувалися в комбінованій естафеті. Учасникам доводилося долати смуги перешкод, у тому числі і водні, здійснювати сплав на байдарках, сюди ж належать велокрос і уміння надати першу долікарську допомогу. Як відомо, травматизм серед туристів – не така вже й рідкісна річ. І тут бронзові медалі завоювали О. П’єх, Я. Остафійчук, Я. Гузоватий, Г. Охович, П. Маланій, В. Паливода та М. Довбенчук.

Усі наші спортсмени є членами обласної Ради ветеранів туристичного спорту, яку очолює Омелян Куцук, котрий займається туризмом з 1955 року. «Мені довелося побувати на змаганнях у 70 країнах світу. А що стосується Радянського Союзу, то пройшов від Карпат до Камчатки», – розповів пан Омелян.

Важко було повірити, що цьому міцному і життєрадісному чоловікові вже 79 років. Здавалося б, стільки побачив, стільки здобув у своєму житті, чом би не відпочивати? «Скніти на дивані?.. – перепитав він. – Ні, це не для мене та моїх однодумців. До речі, наша Рада ветеранів налічує понад 80 членів. Що нам дають походи, участь у змаганнях, які ми проводимо й на рівні області? Мабуть, відчуття життя, фізичну і моральну насолоду. Виклався, і бачиш, що можеш це зробити…»

Редактор відділу газети “Галичина”