«Мріємо та діємо» – в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка провели майстер-клас для дітей і молоді з числа переміщених осіб

У рамках проєкту «ВільноХаб» допомоги дітям та молоді з переміщених родин в обласній бібліотеці ім. І. Франка відбувся майстер-клас з фешн-ілюстрації, який провела кандидатка мистецтвознавства Ірина Максимлюк – старша викладачка дизайну і теорії мистецтва ПНУ ім. В. Стефаника, керівниця гуртка «Фешн-ілюстрація» комунального закладу позашкільної освіти «КУТ». У майстер-класі взяли участь не лише діти та молодь, а й їх матері, бабусі та ін. Я переконаний, що цей захід, попри його потужну гуманітарну і соціальну функцію, став для учасників майстер-класу, а особливо для наймолодших, потрібним святом. Я бачив, як горіли радістю дитячі очі, спраглі позитивних відчуттів і спілкування, як тішилися матері і бабусі, які так відповідально, урочисто і зі смаком причепурили своїх найдорожчих, намагаючись передати своїми стараннями бодай часточку домашнього тепла...

Ірина МАКСИМЛЮК, кандидат мистецтвознавства:

– Суть такого майстер-класу – не глибокий екскурс у фен-ілюстрацію, а лише ознайомлення з основами і вивчення з дітьми базових принципів зображення фігури людини, знань про пропорцію тощо. Особливо таке заняття корисне для тих, кого цікавить мода чи професія дизайнера одягу. У майбутньому діти зможуть сміливіше працювати з фігурою, її стилізацією і реалізовувати свої ідеї на папері. У такому майстер-класі найголовніше – навчитися вловлювати пропорції фігури людини, адже у фешн-ілюстраціях пропорції відрізняються від традиційних та мають свої правила побудови. А ще дуже важливі й знання про симетрію фігур. Дітям такі знання під силу, і головне – давати їм волю у зображенні фігур, звісно, дотримуючись і певних канонів. У кожної дитини є своя стилізація і манера малюнка, тож можу відрізнити їх роботи і без імені. Фешн-ілюстрації мають свої особливості у кожному віці, але є базові принципи, які характерні для малюнків і дорослих, і дітей.

...Івано-Франківська обласна універсальна наукова бібліотека ім. І. Франка вже понад два місяці впроваджує ініціативу «ВільноХаб» в рамках програми «Мріємо та діємо» за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (ІREX) за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України.

За інформацією директорки ІФОУНБ ім. І. Франка Людмили Бабій, «ВільноХаб» створено на базі івано-франківської та ще понад 20 бібліотек України, обраних на основі відкритого конкурсного відбору у Волинській, Вінницькій, Рівненській, Львівській, Івано-Франківській, Хмельницькій, Тернопільській, Чернівецькій та Закарпатській областях.

«Ця ініціатива, – зазначила вона, – спрямована на зміцнення спроможності бібліотекарів забезпечувати інформаційні та навчальні потреби у громаді у зв’язку з війною та її гуманітарними наслідками, надання підтримки внутрішньо переміщеним особам через залучення їх до діяльності бібліотеки та сприяння дітям і молоді серед переміщених осіб та місцевої громади задля їхньої психологічної адаптації, зміцнення соціальних зв’язків та потреб шляхом спілкування з оточенням і отримання можливостей для неформального навчання та розвитку. Програма «Мріємо та діємо» проводить онлайн-навчання для команди бібліотечних працівників та залучення помічників з когорти вимушено переміщених осіб, надає консультаційну та менторську підтримку командам бібліотек щодо послуг, а також забезпечує методичну підтримку – друковані та електронні матеріали такої тематики, як психологічна допомога, протимінна безпека, творчість, медіаграмотність, кібергігієна, працевлаштування, діалог та порозуміння… Словом, і мріємо, й діємо».

Протягом квітня – травня цього року в рамках проєкту бібліотекарі у складі його координаторки заступниці директорки з питань автоматизації, інформаційного забезпечення бібліотечних процесів і євроінтеграції Л. Жирик та фахівців М. Цюпи, С. Джоголик, Ю. Кузьмін та І. Петрівської провели понад 40 різних заходів, до яких залучили майже пів тисячі дітей, підлітків та молоді і понад три сотні їхніх батьків. Тож за результатами двох місяців роботи іноземні донори проєкту вирішили продовжити реалізацію ініціативи «ВільноХаб» до кінця вересня.

Редактор відділу соціальних розслідувань та комунікацій з читачами