МОЗ пропонує перекласти доплати медикам на місцеві бюджети

Міністерство охорони здоров’я пропонує фінансувати додаткові доплати медичним працівникам за рахунок місцевих бюджетів. Відповідний лист МОЗу на місцеві адміністрації оприлюднила народний депутат Оксана Савчук.

«Для забезпечення виконання наказу №145 просимо переглянути відповідні місцеві бюджети, прийняти рішення про виділення додаткових коштів на встановлення доплат медичним та іншим працівникам з місцевих бюджетів та надіслати копії цих рішень до Міністерства охорони здоров’я України», - йдеться у документі.
«Весь тягар й так ліг на плечі місцевих рад. Івано-Франківськ, наприклад, уже виплатив 6,5 млн грн з бюджету громади на доплати медикам і 1,5 млн грн виділено на придбання ліків. А ще щодня закупляються засоби індивідуального захисту для медичних працівників та обладнання. Уряд однією рукою скорочує все: і субвенцію на інфраструктуру, і підтримку ДФРР проектів, а іншою хочуть навісити додаткові видатки. Питання в тому, чи витримають такі навантаження громади? Навіть якщо ці повноваження навісити на місцеві бюджети, то варто розуміти, що це неможливо, бо коштів в місцевих бюджетах просто на це не вистачить. Чим вони думають? То навіщо створюються стабілізаційний фонд, якщо все хочуть перекинути на місця?», - зазначила Оксана Савчук.

Депутатка підготувала звернення в МОЗ та в уряд та очікує на відповідь.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.