Міжкультурна взаємодія в приватній школі

Напевно, не знайти таких батьків, які б не бажали найкращого своїм дітям. Батьки завжди хочуть, щоб їх дитина здобула найкращу освіту, зробила кар’єру та була щаслива в особистому житті. Однак, як відомо, усе починається саме зі школи. Школа є не просто місцем навчання, а важливим етапом становлення людини, вона є майданчиком тренувань, який готує дітей до самостійного життя. 

Неважливо, чи це державна, чи це приватна школа, наприклад, всі охочі можуть отримати доступ до цих знань. Проте якість цих знань у кожному випадку буде різною.

У цій статті ми розглянемо деякі аспекти міжкультурної взаємодії в закладах середньої освіти.

Що таке міжкультурна взаємодія 

У визначенні Європейської комісії (Страсбург, 2000 рік) міжкультурна взаємодія є широко розповсюдженим явищем, яке полягає у вивченні зв’язків між людьми різних культур і національностей. Це поняття охоплює такі аспекти:

  • те, як ми сприймаємо оточення;
  • те, як ми можемо діяти для розвитку гармонії в суспільстві;
  • роль зв’язків між різними групами людей;
  • розуміння важливості поваги та гідності кожного незалежно від національності, гендерної ідентичності, віросповідання, мови тощо.

Як це реалізується в Україні 

Відразу ж після впровадження в Україні концепції НУШ у закладах середньої освіти почався новий етап. У рамках програми передбачається розвиток основних життєвих компетентностей для всіх учасників освітнього процесу. Зокрема, були впроваджені освітні та виховні заходи для глибшого розуміння ст. 14 Європейської конвенції з прав людини. Ці заходи спрямовані на:

  • розвиток громадянської позиції;
  • розвиток соціальної відповідальності;
  • підтримку обізнаності та самовираження в культурній сфері;
  • попередження дискримінації людей за будь-якою ознакою.

Згідно з новою концепцією такі елементи навчання повинні впроваджуватися на всіх рівнях шкільної освіти.

Міжкультурна взаємодія в початковій школі 

Одним із кращих прикладів реалізації програми НУШ є Британська міжнародна школа в Україні (BISU), яка отримала визнання Кембриджської міжнародної комісії в 1997 році. Ця мережа об’єднує 3 школи у 2 містах країни. Особливістю цього навчального закладу є органічне поєднання української та британської шкільної програми для учнів від 3 до 18 років. 

Приватна початкова школа в Києві на кшталт BISU відкриває шлях до найпрестижніших світових університетів світу, адже дає змогу отримати гідну європейську освіту.

Школа цілодобово охороняється та має укриття, що важливо в наш час.

Після закінчення школи дитина вільно володітиме англійською, здобуде навички, що підтверджують відмінні знання: Cambridge IGCSE, IB, A-levels та ін.