Свої іменини відома мисткиня професорка кафедри художнього текстилю Львівської національної академії мистецтв, членкиня Національної спілки художників України, ініціаторка та організаторка численних міжнародних пленерів художнього текстилю Зеновія ШУЛЬГА відзначила відкриттям ювілейної виставки в Музеї писанкового розпису.
На виставці «Чотири стихії» мисткиня представила тематичні авторські ліжники та ансамблі тканого шлюбного вбрання в етностилі із серії «До вінця». Черпаючи натхнення з глибинних пластів традиційного українського народного мистецтва, пані Зеновія творить самобутні авторські речі. Працюючи у сфері художнього текстилю, за понад сорокалітню творчу діяльність мисткиня створила безліч гобеленів, килимів і ліжників, сценічних костюмів та ансамблів одягу в етностилі.
Зокрема завдяки ентузіазму та наполегливості їй разом з однодумцями вдалося відродити ткані килими, якими наприкінці ХІХ – в першій половині ХХ ст. славились її рідні Глиняни на Львівщині. Власне, мистецькою акцією «Відродимо глинянський килим» 1996 року й було започатковано Міжнародний етнокультурний проєкт «Екологічний ракурс».
Упродовж 26 літ пані Зеновія організовувала в столиці гуцульського ліжникарства Яворові чимало акцій у рамках проєкту – конференції, круглі столи, виставки. Також етнопокази відбувалися в Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського.
Твори мисткині експонували на численних виставках і мистецьких симпозіумах в Україні, Польщі, Канаді, Молдові, Угорщині, зберігаються вони в музейних збірках, зокрема й у НМНМГП ім. Й. Кобринського. Творчий доробок З. Шульги та її велика подвижницька праця знайшли щирі захоплення й відгуки у широкого кола поціновувачів мистецтва...
Авторку виставки вітали генеральний директор Національного музею Ярослава Ткачук, директор Буковинського центру культури і мистецтва Микола Шкрібляк, голова спілки майстрів «Журавка» Ганна Вінтоняк та відомі майстрині Марія Стефак і Катерина Романенчук, колишній студент, а тепер знаний художник Володимир Сандюк, голова КРО НСХУ Катерина Каркадим, наукові співробітниці Музею ткацтва і килимарства у Глинянах Ольга Новак та Ірина Пилипів, митець Ярослав Сахро...
Виставка триватиме в музеї впродовж місяця.