Недавно «Укрпошта» почала працювати з найвідомішими гравцями ринку електронної комерції України. Що така новація може означати для клієнтів головного поштового оператора країни? Про це й інше розповідає керівник Івано-Франківської обласної дирекції АТ «Укрпошта» Михайло РУДИЙ.
– Пане Михайле, як сьогодні розвивається поштовий бізнес?
– За три попередні квартали «Укрпошта» збільшила чистий дохід на понад мільярд гривень порівняно з аналогічним періодом минулого року, або майже на третину. Є труднощі, пов’язані переважно із наданням такої послуги, як доставка пенсій за збитковим тарифом. Що стосується інших послуг, то за 2018-й зростання доходів компанії від письмової кореспонденції та дрібних пакетів відбулося на 40%, посилок – на 48, періодичних видань – на 32, переказів – на 13 відсотків.
В Івано-Франківської дирекції відбулося зростання доходів від письмової кореспонденції на 35,7% , дрібних пакетів – на 28, посилок — на 55,9, періодичних видань на – 31,6, переказів – на 25,7 відсотка.
Крім того, «Укрпошта» почала працювати з найвідомішими гравцями ринку електронної комерції України, на кшталт Rozetka.ua, Prom.ua чи F.ua.
– Для «Укрпошти», це, ймовірно, означає підписання якихось вигідних контрактів про співпрацю з великими інтернет-магазинами. А що це означає для ваших клієнтів, адже вони і раніше могли користуватися їхніми послугами?
– Замовити товар могли без проблем, а ось з доставкою, особливо у сільські та віддалені населені пункти, проблеми були. Далеко не кожний поштовий оператор погодиться, наприклад, везти у село за 50 км від райцентру одне-єдине замовлення. Можна, звичайно, спробувати замовити кур’єрську доставку, але ціна такої послуги може обійтись у захмарну цифру порівняно з самим товаром, а іноді – й перевищити вартість замовлення.
Щоби вирішити таку проблему, ми надаємо клієнтам послугу доставки з інтернет-магазинів до поштового відділення. Вона вирішує одразу декілька актуальних питань. А саме: надає власне можливість отримати замовлений через інтернет товар; клієнт може оплатити покупку у відділенні вже після отримання товару (не хвилюючись, що, сплативши заздалегідь, може витратити гроші, а покупки не отримати); відстежувати хід посилки он-лайн на сайті «Укрпошти» або телефоном через контакт-центр.
– Чи на цю послуга існує достатній попит? Адже часто у жителів сіл немає доступу до інтернету або середній вік місцевих жителів такий, що вони ним не користуються…
– Послуга достатньо затребувана. Сегмент інтернет-торгівлі дуже активно зростає, ми намагаємося задовольнити потреби замовників, кількість яких рік у рік збільшується. А щодо сіл, в яких начебто немає кому замовляти товари в інтернет-крамницях, то, наприклад, 70% замовлень з «Розетки» – від сільських жителів. Тож «Укрпошта» зацікавлена забезпечити їм належну доставку за економною ціною.
До речі, поширеною стала практика, коли молоді люди, котрі проживають ближче до міста і користуються інтернетом, з огляду на більш доступні ціни на товари в інтернет-магазинах, замовляють на прохання родичів товари онлайн, а доставку оформляють через «Укрпошту» на найближче до замовника відділення. Адже отримати, скажімо, електрочайник поштою реальніше, зручніше й дешевше, ніж їхати за ним до міста. На підтвердження цього можу додати, що тепер за день «Укрпошта» відправляє майже стільки експрес-посилок, скільки відправляла за весь 2016-й.