Основним елементом складських приміщень є системи зберігання, в яких відбувається розміщення товарів. Запропоновані сучасними виробниками конструкції відрізняються не тільки конфігураціями виконання, але й матеріалами виробництва. На зміну дерев'яним стелажам прийшли металеві вироби, які поєднують у собі безліч позитивних якостей, а саме міцність, надійність, безпеку, доступну вартість та довговічність. І все це на додаток до великої різноманітності варіантів виконання таких систем.
Переваги систем збірно-розбірного типу
Стелажі для складів бувають двох типів в залежності від особливостей їх монтажу. Перший варіант — зварні системи, які виготовляються в приміщенні, де планується їх експлуатація. Мають багато недоліків, тому сьогодні використовуються дедалі рідше. Другий варіант — збірно-розбірні системи зберігання, які відрізняються такими перевагами, як простота транспортування (завдяки малим габаритам у розібраному вигляді) та можливість зібрати або розібрати конструкцію за потреби для переміщення на інший склад.
Збирається металевий стелаж шляхом передбачених конструкцією зачепів із фіксаторами. Це спеціальні виступи, завдяки яким відбувається швидкий монтаж складових частин. Принцип їх роботи заснований на тому, що виступи входять у зачеплення з отворами, забезпечуючи тим самим надійне з'єднання. Фіксатори виключають можливість мимовільного виходу з зачеплення з'єднання. Конструкцією також передбачається перфорація на вертикальних опорах, завдяки яким можна нівелювати відстань між полицями. Використання таких з'єднань сприяє не тільки швидкому збиранню та розбиранню конструкцій, але й гарантує високий рівень безпеки при їх експлуатації.
Попри простоту процесу складання стелажів, рекомендується цю роботу довірити фахівцям. Це дозволить виключити ймовірність деформації виробів, а також підвищить рівень безпеки їх експлуатації.
Популярні види стелажних систем для складу
Відповідні модифікації стелажів для складу вибираються виходячи зі специфіки діяльності організації. До найпопулярніших різновидів конструкцій відносяться:
- поличні — основу конструкції складають горизонтальні елементи, на яких розміщуються товари. З ключових переваг слід виділити простоту систем, зручність їх експлуатації та можливість зберігати різнотипну продукцію;
- фронтальні — різновид стелажів для зберігання товарів, розміщених на піддонах;
- консольні — призначені для роботи з нестандартними (великогабаритними або довгомірними) вантажами.
Правильний вибір системи зберігання складу не тільки впливає на раціональне використання площі, а й сприяє оптимізації продуктивності діяльності підприємства. Саме тому важливо відповідально підійти до питання вибору стелажів.