Мати позбавила життя двох своїх малолітніх дітей

15 років позбавлення волі – такий вирок недавно ухвалила колегія суддів Коломийського міськрайонного суду на чолі з його головою Володимиром П’ятковським 33-річній жительці Верховинського району. Жінку обвинувачували в дуже важкому і, без перебільшення, жахливому злочині: вбивстві двох своїх малолітніх дітей.

Це сталося 3 квітня 2016 року. Жінка отруїла синів дев’яти та двох років снодійним препаратом, розчинивши його у воді. Старшому сказала, начебто дає вітаміни. Після цього спробувала скоїти суїцид, перерізавши разовим станком для гоління вени на зап’ястях рук та під правим коліном, а ще випила якусь отруту, проте залишилася жива. Мертвих дітей виявив законний чоловік обвинуваченої.

Стосунки між подружжям були непрості. За показаннями чоловіка на суді (це зазначено у вироку), перші чотири роки жили добре. Народився син. Та згодом дружина зустріла іншого. Хоча в шлюбі з ним не перебувала, народила від нього дитину. Судячи зі свідчень, вона, по суті, розривалася між двома сім’ями. Як розповів її перший чоловік, жінка його покинула. Тоді він забрав свого сина. Через якийсь час дружина повернулася, вже з дитиною від другого, і він дозволив їм жити в своєму другому будинку, розташованому поряд. Потім з обома хлопчиками переїхала до батька свого молодшого сина. І, врешті-решт, вкотре повернулася, бо старший син категорично не бажав жити в тій сім’ї. Намагався забрати свого сина і другий чоловік, погрожуючи позбавити жінку батьківських прав. До речі, навіть своє батьківство після народження хлопчика доводив у судовому порядку. Більше того, довідавшись від старшого, що мама давала дітям снодійні пігулки, через що одного разу навіть довелося викликати «швидку», звернувся з цього приводу до служби у справах дітей та поліції, проте відповідного реагування не було.

– Матеріальних проблем підсудна не мала. Було де жити, обидва чоловіки допомагали утримувати синів, – каже голова Коломийського міськрайонного суду Володимир П’ятковський. – На допиті вона не могла пояснити свого вчинку. Власне, створилося враження, що жінка воліла жити з другим чоловіком, але на це не погоджувався син від першого шлюбу. Виникла колізія, яку вона вирішила ось таким жахливим способом.

…Напередодні нічого не віщувало біди. За словами першого чоловіка, разом з дітьми повечеряли в його матері, потім жінка з обома хлопчиками повернулася до будинку, в якому мешкала. Зранку чоловік зателефонував до неї, запитав, як син. Відповіла, що він спить. Прийшов до них увечері. Коли дружина відчинила двері, помітив на її руках кров, а в кімнаті на ліжку побачив мертвих дітей. Викликав поліцію. Жінка ж вибігла надвір, там знепритомніла. Коли прийшла до тями, плакала через те, що накоїла.

Від другого чоловіка, батька молодшого хлопчика, почув, що жінка й раніше намагалася отруїти дітей, а коли сварилися, з нею траплялися істерики та нервові зриви. Вважає, що злочин скоїла, щоб не віддавати дітей.

Міркую, суддям, котрі розглядали це кримінальне провадження, емоційно було непросто. Підсудну обвинувачували за частинами 1 та 2 ст. 115 Кримінального кодексу України – умисне вбивство двох і більше осіб, малолітньої дитини. За це передбачено від 10 до 15 років позбавлення волі або довічне ув’язнення. Жінка спочатку була ніби в ступорі, а коли оголосили вирок, рвучко зняла куртку, закрила обличчя руками й гірко заплакала. Очевидно, в залі суду не було нікого з її рідних, бо не помітив, щоб хтось намагався підійти до неї. Підкреслимо: вирок ухвалено в першій інстанції і він ще не набув законної сили.